zatoki - RTG

napisał/a: smutna 1 2015-04-25 21:29
Mam zrobione RTG zatok bez opisu - lekarz prowadzący będzie dopiero 30 kwietnia.
zrobiłam zdjęcie, ale nie wiem jak można je tutaj wkleić?
Zatem w skrócie opiszę co mnie niepokoi.
W zatoce czołowej są czarne obszary, a w tym jednym czarnym obszarze (przy oczodole od strony nosa z lewej strony) jest bardzo mocno widoczny jeszcze czarne miejsce.
Mam zatem pytanie czy to czarne w tym czarnym obszarze to jest coś niepokojącego czy to jest w granicach "normy"
Dodam również, że w tym miejscu uderzyłam się ponad 2 lata temu, a na zewnątrz na skórze mam taką jakby krostę która się nie goi i jest cały czas!

Bardzo serdecznie Proszę o poradę!

Dziękuje z góry za wszelką odpowiedź.
napisał/a: radek07 2015-04-26 09:29
Aby dodać zdjęcie trzeba kliknąć zakładkę 'dodaj fotografię' podczas pisania kolejnego postu. Trzeba nacisnąć 'przeglądaj' i 'dodaj plik'.
napisał/a: smutna 1 2015-04-26 16:40
lewa strona
obok oczodołu
jest czarna plama
na czarnym tle
i tak to widać na oryginalnym zdjęciu RTG
tutaj jest trochę słabe
napisał/a: radek07 2015-04-26 17:02
Zdjęcia nie są za bardzo wyraźne. Po tym co tam widać można stwierdzić, że zatoka czołowa wygląda normalnie i obszar dookoła niej też. Czarne miejsca na RTG oznaczają, że nic tam nie ma.
Czy chodzi Ci o to, że jedna część zatoki czołowej jest większa niż druga? Jeśli tak to jest to normalne w wielu przypadkach. Doczepiłbym się tu bardziej tego jak wygląda jama nosowa.
napisał/a: smutna 1 2015-04-26 17:13
DZIĘKUJE PANU BARDZO SERDECZNIE ZA PORADĘ

tak zdjęcia są nie wyraźne bo przybliżałam to miejsce nad oczodołem

zdjęcie robiłam z laptopa
a teraz postaram się ująć całe zdjęcie

mam problem bo często mam SUCHĄ zieloną z krwią wydzielinę z nosa
napisał/a: radek07 2015-04-26 17:27
Nie możesz skopiować zdjęcia bezpośrednio z płyty?

W jakich okolicznościach zaczął się problem? Ile licząc w miesiącach trwa problem?

Czy twój nos często się zatyka?

Czujesz w środku nosa suchość, pieczenie lub coś w rodzaju stanu zapalnego?
napisał/a: smutna 1 2015-04-26 17:31
zdjęcie wogóle jest też ciemne
wysyłam parę, ale też jakość nie jest dobra
napisał/a: smutna 1 2015-04-26 17:39
radek07 napisal(a):Nie możesz skopiować zdjęcia bezpośrednio z płyty?

W jakich okolicznościach zaczął się problem? Ile licząc w miesiącach trwa problem?

Czy twój nos często się zatyka?

Czujesz w środku nosa suchość, pieczenie lub coś w rodzaju stanu zapalnego?



nie ma w moim laptopie na płyty

w większości dolegliwości dręczą mnie w gardle
ogólnie problem jest taki, że cały czas w gardle czuję, że coś mam, ciągle połykam, połykam, a tam coś jakby "siedzi", nie wiem czy to za sucho mam w gardle, czy to problem braku ślin, i potem muszę niekiedy krząkać, aż poczuję w gardle lepiej.

z nosa wodnista wydzielina nie wychodzi, tylko jest ta sucha zielona z krwią

a z tyłu gardła mam białe zacieki, a nawet poniżej gardła jest już taka okrągła biała plama
na języku zrobiło mi się takie duże wypuklenie i taka biała kropka

nos ogólnie nie mówię jakby był zapchany, ale jest tak, że muszę dmuchać na pusto a niekiedy tam tak pstryka
napisał/a: smutna 1 2015-04-26 17:41
ogólnie to rozpala mnie po całej twarzy, a najbardziej w okolicy nosa
no i od grudnia utrzymuje się stan podgorączkowy od 37,2 do 37,5 st.
napisał/a: radek07 2015-04-26 17:44
Lekarz zalecił wykonanie zdjęcia RTG?
napisał/a: smutna 1 2015-04-26 17:47
dwa
napisał/a: smutna 1 2015-04-26 17:55
tak lekarz
ale to wogóle wszystko takie zawiłe
zaczęło się od suchego uporczywego kaszlu i okazało się, że było zapalenie oskrzeli (i bez jakiejkolwiek odksztuszanej wydzieliny do końca pobranych 2 antybiotyków)
no tak, ale te dolegliwości z gardłem też nie ustąpiły mimo leczenia z 2 antybiotykami ale zdjęcie jest robione dopiero po tych 2 antybiotykach przed nie było, a miałam go chore tak jak ten suchy kaszel się pojawił