Zatoki a zazywanie tabaki ?

napisał/a: Pavvelek 2011-08-04 10:14
Witam

Mam pytanie odnosnie zazywania tabaki

Czy tabaka w jakis sposob szkodzi zatokokom ( zapycha itp )czy wrecz przeciwnie pomaga i czysci je
Mowie tu o zazywaniu tabaki 2 3 razy dziennie
napisał/a: Breenan 2011-08-04 14:52
Witaj.Tabaka na zatoki nie jest najlepszym sposobem z biegiem czasu tabaka wysusza śluzówkę nosa co wiąże się z ciągłym katarem.
napisał/a: Pavvelek 2011-08-05 07:43
To ze wysusza to wiem Dlatego moge zazywac srodki powiedzmy nawilzajace slouzowke ale mi chozi o konktretna odpowiedz czy tabaka zapycha czy oczyszcza zatoki
napisał/a: Breenan 2011-08-05 11:47
Co prawda zażywający tabakę z reguły używają ją właśnie po to,aby oczyścić drogi oddechowe co jest błędem.Tabaka to tytoń, tytoń uzależnia czyli tabaka uzależnia tak jak palenie papierosów, cygar, fajki, tak samo jak żucie tytoniu.
wszystkie te metody powodują dostanie się do organizmu nikotyny.Tabaka może na początku daje uczucie oczyszczenia dróg,ale z biegiem czasu jest przyczyną pogorszenia,nie tylko podrażnia śluzówkę nosa,ale właśnie i zatoki,co może się wiązać ze stanami zapalnymi i ciągłym katarem.
napisał/a: alimenciarzNIESCIGALNY 2011-08-05 12:50
Jak centralne za mocno grzeje to połóż ręczniki wilgotne. Jak faraba z nosa cieknie to kropelki na śluzówki! tabaka powoduje rakowinku!