zatkany otwor nosa

napisał/a: Szarik 2015-12-10 05:57
Od dluzszego czasu mam jeden zatkany otwor nosa,podczas snu,uzalezniony od pozycji.Czuje dyskomfort i problemy z ponownym zasnieciem.Moze ktos ma pomysl? Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-12-10 06:32
Stosujesz coś na to ?
napisał/a: Szarik 2015-12-10 08:23
Witam,dzieki za kontakt.
Staram sobie pomoc przez Sterimal,olej kokosowy,lecz ta sytuacja sie nie zmienia,Zasypiam normalnie ,lecz w nocy sie budze i znowu dziurka zatkana.Dyskomfort ,problemy z zasnieciem,Wybieram sie do Laryngologa,zasugeruje tomografie zatok,i moze malzowiny powoduja ten stan.Zaczyna byc meczace
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-12-10 08:31
Ja myślę, że na "dzień dobry" nikt Ci TK nie zleci, ba nawet nie ma ku temu wskazań.

Trzeba zacząć od najprostszych rozwiązań czyli np. Otrivin. Jeżeli idziesz to laryngologa, to przegrodę i małżowiny on oceni podczas badania. Pewnie dostaniesz też steryd donosowy, bo to standardowe postępowanie w takich przypadkach. Jeżeli to nie uraz mechaniczny, a nic nie pisałeś, że dostałeś w nos, to raczej objawy to kwestia albo alergii albo infekcji, ale aby to ocenić właśnie trzeba zaglądnąć do nosa, co jak wiesz przez neta będzie z tym ciężko ;)
napisał/a: Szarik 2015-12-10 11:26
Hej
Slusznie,na alergie bylem dwukrotnie sprawdzany,nie stwierdzono,infekcje przechodzilem 3 lata temu,antybiotykami zdusilem,w nosa dostalem w dziecinstwie,stwierdzono krzywa strone ,lecz w normie,a problemy trwaja od 4 lat
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-12-10 11:36
Jak to 4 lata trwa, to już trzeba większej diagnostyki czyli przynajmniej sprawdzenie wziernikiem otworów nosowych.
napisał/a: Szarik 2015-12-10 11:56
Wielkie dzieki,
przypilnuje,wybieram sie do Laryn.Ciekawe.
Pozostaniemy w kontakcie
Dzieki
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-12-10 11:58
Ok. Napisz potem co Ci powiedział i co przepisał.
napisał/a: Szarik 2015-12-10 21:09
Hej

A wiec otrzymalem skierowanie na Tomografie wolumetryczna CBCT zatok przynosowych-ocene zatok i kompleksow ujsciowo-przewodowych pod katem przewleklych zmian zapalnych.DGN; Przewlekla blokada nosa Do lykania,Nolpaza2x,Flixonase 2x
Poza tym zmiana diety,ostatni posilek do 19godz,ograniczyc kwasy,spozycie wina ,smutna wiadomosc,soki,ktorych nie pijam
Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-12-11 06:07
Super, że jednak na dzień dobry dostałeś skierowanie na TK. To na pewno wiele wniesie do diagnostyki. Steryd donosowy to też dobry pomysł.

Lekarz chyba podejrzewa też reflux, skoro masz zmienić dietę i przepisał IPP.
napisał/a: Szarik 2015-12-11 14:46
Witam
noc byla nie najlepsza Flexi zadzialal przez godzine.Bylem zmuszony siegnac po Ibuprom zatoki.I bylo lepiej .Moglem spac.Natomiast w ciagu dnia funkcjonuje.Moze potrzebny jest czas i cierpliwosc.
Pozdrawiam
napisał/a: Szarik 2015-12-13 10:53
Minely 2 dni.Musze sie przyzwyczaic do nowego uczucia.Od chyba 4 lat mam wolny nos.Po prostu szok.Chyba bedzie dobrze.
Pozdrawiam