Zatkany nos, wysuszająca się śluzówka, wydzielina zatokowa.

napisał/a: maro211 2013-05-15 11:10
Witam, od kilku lat mam problemy z oddychaniem przez nos. Blisko rok temu miałem robiony zabieg prostowania przegrody nosowej i usuwany polip z prawej strony, jakiś miesiąc po zabiegu czułem się w miarę dobrze, ale potem wszystko powróciło. Wcześniej miałem ciągle zatkany nos, a teraz oprócz tej ciężkiej do usunięcia z nosa wydzieliny w zatokach mam, obrzęk i wysuszanie się śluzówki. Najgorzej jest rano po przebudzeniu, i w nocy przed pójściem spać bo wtedy najciężej mi się oddycha. Miałem również badanie wymaz z gardła wykazało jednoznacznie iż mam gronkowca złocistego. Nie wiem czy jest związek z chorym gardłem i nosem ale jest to uciążliwe i nie mogę tej dłużej tak zostawić. Teraz pytam Was moi drodzy jakie badania powinienem zrobić, czy sam wymaz z nosa a potem z gardła wystarczy? jakie leki wybrać żeby stopniowo się wyleczyć? Jakby ktoś chciał to możecie pisać także na priv do mnie na mail: mepecki@gmail.com
Pozdrawiam!
napisał/a: wlodi27 2013-05-16 14:07
mam takie samy objawy zatkany nos i ściekającą wydzielina tez mam gronkowca złocistego czekam na mód manka może pomoże.. do tego jeszcze mam grzybice nosa taka biała wydzielina masakra;( OD 1.5 miesiąca po złamanym nosie.czym płukać nos by zabić grzybice