ZATKANY NOS

napisał/a: megan81 2007-12-21 13:36
Witam serdecznie, od około 4 lat mam identyczne objawy JAK WIELU Z WAS !!! Też budził mnie w nocy ( co noc, bez wyjątków) suchy, zatkany na maaaaaxa nos. Cały czas używam akataru - spray... wiem wiem, nie wolno go tak długo używać... ale to mi bardzo pomaga. Acha, noi wracając do sprawy to od około pół roku wszystko sie zmieniło, bo zamiast suchego nosa mam teraz mokry. Nos jest nadal ciągle zatkany, ale teraz leje mi sie z niego ciągle. Dziennie zużywam około 2 opakowania chusteczek :/ a zeby odetkac nos potrzebuje coraz wiecej akaratu, który działa coraz krócej. Próbowałam wielu rzeczy, innych kropli, leków homeopatycznych, zyrteku. około 3 lata temu byłam u laryngologa - powiedział ze wszystko gra i zebym zrobila przeswietlenie zatok, zrobiłam i okazało sie ze zatoki czyściutkie jak u niemowlaka :) ...a nos nadal zatkany. Mam juz tego dość. Obawiam się ze zniszczyłąm sobie juz całkiem śluzówke nosa tymi ciągłymi sprejami, żelami i kropkami...
Chcę to wyleczyć bo przeszkadza mi to baaardzo w codzinnym życiu. Od czego mam zacząć? najchętniej poszłabym do jakiegos prywatnego lekarza albo kliniki. Prosze o jakieś namiary, adresy, telefony. Dziękuje z góry i pozdrawiam :) Magda :)
I JESZCZE JEDNO: myślę powoli i jakiś potomku :) słyszałąm kiedyś gdzieś ze nie wolno używać takich kropel do nosa w trakcie ciązy. Nie wyobrażam sobie tego, że chodzę z zatkanym nosem bo to nie do wytrzymania, a w ciązy nie wolno sie denerwowac ... Więc jak sie ma sprawa zatkanego nosa do ciąży? POZDRAWIAM I Z NIECIERPLIWOŚCIĄ CZEKAM NA ODPOWIEDZ :)
napisał/a: sigsauer 2007-12-22 22:30
Mi kiedyś laryngolog powiedział, że kropli do nosa (obojętnie jakich) nie należy stosować dłużej jak pięć dni z rzędu, ponieważ mogą powodować właśnie odwrotny skutek. To raz a dwa....należy je aplikować SYSTEMATYCZNIE!!! czyli nie jak się chce......Przy podobnych objawach jak twoje ustaliłem sobie, że krople będę podawał sobie tylko w porze dziennej dokładnie co 4 godziny....i nie do dziurki w nosie, ale do zatoki ( wkraplanie na leżąco, z mocno wychyloną do tyłu głową tak, żeby dziurki nosa "patrzyły" w sufit. Wtedy krople spływają do zatok a nie po gardle do przełyku). Po takiej pięciodniowej kuracji roczny katar odszedł w zapomnienie i mam spokój jakieś trzy lata.

P. S. Krople jakich używałem (przepisane przez laryngologa) to Sulfarinol do którego dolałem ampułkę injekcujną Hydrocortizonu.
napisał/a: megan81 2007-12-23 19:07
W piątek pojechałam na prywatną wizytę u laryngologa. Po badaniu nosa, uszu, gardła i słuchu, pali laryngolog przepisała mi : najpierw przez 7 dni mam zazywac Cirrus i krople do nosa flexinase ( czy cos takiego) a przez nastepne dni mam jakies inne rezepty, ktorych jeszcze nie wykupiła, ale wiem ze to jakieś proszki do wciągania do nosa chyba, robione w aptece na zamówienie.
Na kolejną wizytę mam przynieść wyniki z następujacych badań: wymaz z nosa, badanie krwi IGE ( w tym wychodzi czy jestem alergikiem) i dodatkowa mam zrobić badanie kału.
Narazie od 2 dni nie uzywam akataru, nos mam zatkany ale czuje ze co dzień jest oddrobineczke lepiej. Tak sobie myśle ze jeśli mój nos nie działa na cirrus to chyba nie jestem alergikiem? Mozna tak to rozumiec?
napisał/a: megan81 2007-12-23 19:11
małe uzupełnienie, cirrus nie odetkał mi nosa, ale sprawił ze nie leje mi sie z niego wogóle. Praktycznie nie potrzebuje husteczek od 2 dni !
napisał/a: demien1 2008-01-01 23:02
jak sie miewa sprawa megane ?? Ja juz jestem załamany tym, bo mam to samo co ty, od 2 lat
napisał/a: gabrii 2014-11-28 17:03
Ja też miałam ciągłe problemy z zatkanym nosem. Okazało się że miało to podłoże alergiczne. Między innymi jestem uczulona na kurz. Ale w końcu znalazłam sposób który skutecznie radzi sobie z moją przypadłością. Teraz na zatkany nos stosuję krople z Ektoiną. Pomagają lepiej niż inne i można je stosować przez dłuższy czas bo po prostu nie mają skutków ubocznych.
napisał/a: kasia971 2014-12-01 19:08
Cytat z ulotki leku Acatar:

"4.2 Dawkowanie i sposób podawania
Acatar jest przeznaczony wyłącznie do stosowania donosowego.
Jedno opakowanie produktu leczniczego nie powinno być używane przez więcej niź jedną osobę
Acatar może być stosowany tylko u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: należy podawać po jednej dawce preparatu Acatar do każdego
otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę.
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: należy podawać po jednej dawce preparatu Acatar do każdego otworu
nosowego 2 razy na dobę.
Stosować jedynie przez krótki okres 3 do 5 dni. Nie przekraczać zaleconego dawkowania. Nie stosować
dłużej niż 5 dni.

Preparatu Acatar nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

4.4 Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania
Należy unikać długotrwałego stosowania i przedawkowania.

Długotrwałe stosowanie leków zmniejszających obrzęk błony śluzowej nosa może prowadzić do
osłabienia ich działania.
Nadużywanie leków stosowanych miejscowo do nosa może prowadzić do zaniku błony śluzowej i
reaktywnego przekrwienia z polekowym zapaleniem błony śluzowej nosa (rhinitis medicamentosa).
"