Zatkany nos po zabiegu przegrody nosa

napisał/a: yaros 2014-02-16 13:21
Witam

Jestem 3 tygodnie po zabiegu przegrody nosa. Wada dotyczyła całej długości przegrody a sam zabieg trwał ponad 3h . Po zabiegu używałem kilku rodzajów kropli do nosa przez kilka dni, a obecnie przemywam nos kilka razy dziennie roztworem NACL 0,9 %. Przed zabiegiem miałem bez przerwy zatkaną prawą dziurkę nosa, ciągły katar, uczucie spływania wydzieliny z zatok do gardła, duszący kaszel i problem z głośnym chrapaniem. Chciałbym zapytać po jakim czasie po zabiegu te problemy powinny zniknąć? Obecnie po zabiegu często mam zatkaną "zdrową" lewą dziurkę, którą miałem "operowaną", krwawienia z nosa zwłaszcza po nocy, wciąż chrapie, a i kaszel nie bardzo ustąpił co może wynikać z tego że jednak wciąż mam zatkany nos tym razem z drugiej strony, często podczas leżenia mam chrypkę Śpię z otwartymi ustami gdyż ciężko mi nosem oddychać, po przebudzeniu mam sucho w ustach, czasem po przekręceniu się na drugą stronę mam wrażenie jakby wydzielina spływała i odblokowuje mi się chwilowo nos. Generalnie zdarza się, że nos jest całkiem drożny, ale są to tylko momenty. Laryngolog stwierdził że jestem alergikiem, do 18 roku życia byłem odczulany. Obecnie mam 34 lata i żadnych problemów z alergią nie miałem do tego czasu oprócz objawów które opisałem wyżej, ale jak się dowiedziałem były one spowodowane znacznym skrzywieniem przegrody nosa. Chciałbym się dowiedzieć czy po zabiegu po takim czasie powinienem mieć te problemy i kiedy znikną?
napisał/a: radek07 2014-02-16 13:38
Jak długo trwa twój problem; miesiące czy lata? Takie objawy mogą się jeszcze utrzymywać przez parę tygodni. Robiłeś może tomografie przed operacją?
napisał/a: yaros 2014-02-16 13:56
Tomografii nie robiłem. Problem trwa lata, kilka miesięcy leczyłem się u laryngologa i miałem krople do nosa na alergie. Obecnie mam zatkaną tą "zdrową" dziurkę ale nie ma w niej za często wydzieliny . Obecnie mam przepisany avamys ale chwilowo nie biorę bo prawdopodobnie przez to były problemy z gojeniem po zabiegu...Od jutra zaczynam je brać dalej
napisał/a: radek07 2014-02-16 14:08
Szkoda, że nie masz tomografii. Jedyne to czekać jeszcze parę tygodni i zobaczyć czy wszystko się uspokoi. Masz jeszcze jakieś objawy oprócz zatykania nosa; opuchlizna twarzy, uczucie suchości w nosie, uczucie stanu zapalnego w środku? Spróbuj płukać nos samą czystą przegotowaną wodą.
napisał/a: yaros 2014-02-16 14:16
Miałem since pod oczami dwa dni temu i usłyszałem po powrocie do pracy też dwa dni temu że mam spuchniętą twarz zwłaszcza po stronie z której miałem robiony zabieg...Ja tego nie widzę..., bóle górnej części podniebienia i nosa jak jest zimne powietrze w momencie oddychania nosem i jak pisałem zatkany nos oraz w tej drugiej dziurce jakby wydzielina, ewentualnie jakby mokro bylo...
napisał/a: radek07 2014-02-16 14:38
Spróbuj płukać nos samą czystą przegotowaną wodą a nie roztworem, rób tak przez parę dni i zobacz czy jest jakiekolwiek polepszenie.
napisał/a: yaros 2014-02-16 14:41
Spróbuję...Dziękuję...Za 1,5 tygodnia mam wizyte u laryngologa to dopytam o wszystko...Chciałem się póki co upewnić że wszystko tam jest w porządku...

Dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi:)
napisał/a: yaros 2014-03-18 06:38
Odświeżam gdyż po dwóch miesiącach mam dziwne drapanie lub uczucie jakby coś mi przeszkadzało po operowanej stroniew środku nosa, pieczenie górnego podniebienia przy wciąganiu powietrza i wciąż chrapie, teraz podobno nawet jak leżę na boku a jakby tego było mało przy naciskaniu na nos czuje po prawej stronie jakby odrętwienie części nosa ...Miało być lepiej a oprócz tego że oddycham dwiema dziurkami o ile się ta operowana - kiedyś bardziej drożna- nie zatyka...To chyba już normalne nie jest?