Zatkany nos na zmianę

napisał/a: nos2013 2014-09-23 01:01
Dzień dobry,

Mam dokuczliwy obrzęk nosa, przeważnie na zmianę, raz po lewej stronie, raz po prawej (częściej z prawej), trwa to cały rok. Miałem robione podstawowe badania alergiczne, nic nie wykazały. Zrobiłem wymaz z nosa, okazało się, że wykryto obfity wzrost bakterii Klebsiella pneumoniae, czy te bakterie mogą powodować takie objawy? Dodam że jedynie podczas wzmożonego wysiłku fizycznego nos jest drożny. Proszę o porady jak się pozbyć tego zatkanego nosa, który mocno przeszkadza w życiu, z góry dziękuję.
napisał/a: karolinka121 2014-09-23 10:55
Moze uzywasz krople do nosa??? Ja jestem uzalezniona od kropli juz kilka lat. Jezeli czuje ze zatyka mi sie nos, a kataru nie mam, to od razu musze psiknac bo nie da sie oddychac. Moze masz zniszczone sluzowki nosa???
napisał/a: nos2013 2014-09-23 16:11
Nie używam kropli, wiem, że ksylometazolina jest uzależniająca i dająca poczucie spokoju jedynie przez kilka godzin. Nie jestem wstanie określić czemu ten obrzęk występuje, ale bardzo dekoncentruje i przeszkadza. Proszę o porady.
napisał/a: radek07 2014-09-23 16:48
Kto dał skierowanie na wymaz?
W jakich okolicznościach zaczął się problem?
napisał/a: nos2013 2014-09-24 13:05
Skierowanie na wymaz dostałem od lekarza rodzinnego, na moją prośbę. Problem trwa już kilka lat, nie jestem w stanie określić kiedy dokładnie, mam 24 lata i myśle że trwa to już około 5-6 lat, ale nie wiem być może wcześniej nie przeszkadzało mi tak to aż tak bardzo jak teraz i nie zwracałem uwagi.
napisał/a: radek07 2014-09-24 14:53
Ilu lekarzy widziałeś dotychczas?
Czy twój nos zatyka się codziennie? Czy zatyka się podczas leżenia na zmianę w zależności od tego na którym boku leżysz?
Czy czujesz suchość, pieczenie lub kłucie w jamie nosowej (nos)?
Czy czujesz suchość, pieczenie lub kłucie w okolicach noso-gardła?
Czy udałeś się z powrotem do lekarza rodzinnego z wynikiem wymazu i dostałeś jakiś antybiotyk?
Dostawałeś jakiekolwiek leki w przeciągu całego problemu?
napisał/a: nos2013 2014-09-25 23:53
napisal(a):Ilu lekarzy widziałeś dotychczas?
Czy twój nos zatyka się codziennie? Czy zatyka się podczas leżenia na zmianę w zależności od tego na którym boku leżysz?
Czy czujesz suchość, pieczenie lub kłucie w jamie nosowej (nos)?
Czy czujesz suchość, pieczenie lub kłucie w okolicach noso-gardła?
Czy udałeś się z powrotem do lekarza rodzinnego z wynikiem wymazu i dostałeś jakiś antybiotyk?
Dostawałeś jakiekolwiek leki w przeciągu całego problemu?


1. 3 laryngologów i 1 rodzinny niestety bezradni
2. Zatyka się ale wymaga to dużej ilości czasu, powiedzmy, mam prawą zatkaną przed snem położe się na lewy bok to budzę się rano z zatkaną lewą, ale później w ciągu dnia zazwyczaj wraca zatkanie do prawej
3. Nie czuję
4. Nie czuję
5. Udałem się, lekarz nie widział powiązania z objawem i nie będąc pewien przypisał antybiotyk, nie zdecydowałem się na bezpodstawne przyjmowanie, natomiast jeden laryngolog nie widział ponoć powiązania
6. Przyjmowałem avamys, który nie przynosił poprawy, stosowałem również wode morską bez pozytywnych rezultatów
napisał/a: radek07 2014-09-26 19:25
Czyli twój nos się zatyka i nie występują przy tym żadne inne objawy?
Czy któryś z lekarzy zaglądał do twojego nosa? Jeśli któryś zaglądał to jaka była jego opinia na temat twojej jamy nosowej?
Masz skrzywioną przegrodę nosową?
napisał/a: nos2013 2014-09-27 21:31
Nie występują żadne inne objawy.
Zaglądali nie znali przyczyny obrzęku.
Dodam że mam niskie tętno 52 ale nie wiem czy ma to jakieś powiązanie.
Mam trochę skrzywioną przegrodę jednakże jest to skrzywienie, które nie wymaga operacji, więc można uznać że nie.
napisał/a: radek07 2014-09-27 23:14
Czym zaglądali, wziernikiem czy endoskopem?
Czujesz spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła?
Jak wygląda sprawa ze smarkaniem; podczas czyszczenia nosa jest więcej wydzieliny czy mniej niż zazwyczaj wtedy kiedy jeszcze problem nie wystąpił?
napisał/a: nos2013 2014-09-28 15:34
1. zaglądali jedynie wziernikiem,
2. czuję może tylko odrobinę,
3. ciężko mi to akurat stwierdzić, ale wydzielina jest zazwyczaj przezroczysta i lepka.
napisał/a: radek07 2014-09-28 15:56
Radziłbym wykonać tomografię komputerową a przynajmniej badanie jamy nosowej przy pomocy endoskopu, ale lepiej tomografie.
Czy któryś z laryngologów sprawdzał twoje migdałki, gardło i uszy?