Zatkany nos i niewyspanie

napisał/a: booxy 2015-05-24 22:27
Witam
mam 2 pytania

1. Mam wiecznie zatkany nos . Byłem u lekarza to ciągle przepisuje mi jakieś leki na katar ale to nie pomaga bo kataru nie mam tylko zatkany nos . Jakieś porady ?
2. Jestem Ciągle rano niewyspany . Nie ważne ile spie czy to jest 3h czy 10h zawsze rano jestem niewyspany . W nocy ok h 23/24 jestem śpiący ale zanim usne to mija ok 1-2h W pracy jestem potem przez to lekko zmęczony ( jestem górnikiem )
napisał/a: dorothea1 2015-05-25 13:12
Może to nie zatkany nos tylko zatkane zatoki- polecam inhalacje. Co do niewyspania, ciężko mi coś powiedzieć tylko na podstawie twojego postu ale mój mąż, który ma podobne objawy do ciebie cierpi na bezdech senny. Wspomnij o tym interniście, powinien dać ci skierowanie do kliniki badania snu. Pozdrawiam
adp
napisał/a: adp 2015-05-26 10:51
Jeśli chodzi o zatkany nos prawdopodobnie jest to spowodowane alergią np. na pyłki zbóż czy drzew. W tym celu polecam wizytę u alergologa, który skieruje na testy, skórne bądź z krwi. W zależności od ich wyniku możesz zacząć odczulanie. Jednak przyczyną może być uczulenie na pył węglowy, na ten alergen szczepionki chyba nie ma, więc jedynym ratunkiem może być rezygnacja z pracy, a na to nie każdy może sobie pozwolić.
napisał/a: radek07 2015-05-27 19:44
Od kiedy twój nos się zatyka?
Zatyka się codziennie?
Czujesz w nim suchość?
Odczuwasz puls w środku jamy nosowej lub w okolicach twarzy?
Czujesz stan zapalny w środku jamy nosowej (nos)?
Miewasz opuchliznę twarzy?