Zatkany nos, chrapanie u dziecka.

napisał/a: desmon 2009-11-19 11:46
Witam. Mam taki problem. Od maja tego roku moja córeczka (4 latka) chrapie każdej nocy, czasem bardziej czasem mniej, a czasem, że aż się ściany trzęsą. Buzia wiecznie otwarta. W nosie niby katar, którego nigdy nie widać, a słychać. Od maja cały czas zatkany!!!! Tylko, że wydzieliny brak. Byłam kilka razy u laryngologa, który stwierdził, że nie mam co w jego poradni szukać, że z jego strony jest wszystko ok. Badanie tympanometrii wyszło niby ok (poszłam bo wydawało mi się, że mała gorzej słyszy). W październiku wylądowałyśmy w szpitalu bo strasznie wywaliło jej węzły szyjne. Aż takie balony miała za uszami jak świnka wyglądało. Przy okazji zrobiono Rtg nosogardzieli i wynik jest taki, że przestrzeń zagardłowa poszerzona do 16 mm co odpowiada cechom powiększonego migdała. Dostałam ponowne skierowanie do laryngologa, który to powiedział, że nie ma się co czepiać tego 3 migdała i że niby z krwi wyszło, że nie ma alergii to jego zdaniem nosek wygląda na alergiczny.
Mała cały czas bierze jakieś specyfiki, które mało co pomagają. Działanie ich jest znikome.
Acha jeszcze mała zrobiła się strasznie blada, ma spuchnięte powieki, wory pod oczami jest ospała i wiecznie zmęczona. Wiecznie wygląda na chorą.

Czy to 3 migdał, czy to może alergia. Co to może być?
napisał/a: stokrotka802 2009-11-19 14:38
Ja polecała bym Ci badanie endoskopowe migdałka. Mój synek miał to badanie,jest dość nieprzyjemne dla dzieciaka ale osobiście uważam ze warto zrobić,ponieważ mój syn dzięki temu badaniu został wycofany z zabiegu wycięcia migdałka.
napisał/a: desmon 2009-11-30 12:50
Właśnie odebrałam wymaz z nosa. Wynik próbki dodatni. MORAXELLA CATARRHALIS. Liczebność ++
Gdzie iść z tymi wynikami do laryngologa czy do lekarza rodzinnego?
Już od maja się coś ciągnęło, a dopiero teraz mnie podkusiło żeby zrobić ten wymaz.
Jak to się leczy i czy trzeba to leczyć ale myślę, że tak skoro mała ledwo oddycha. Czy to przez te paskudztwo w nosie????