Zatkany nos, ból zatoki - wyniki rtg i tk

napisał/a: aguusia88 2017-02-02 20:56
Witam. jakiś czas temu opisywałam problem z wodną wydzieliną splywajaca albo z nosa albo po tylnie scianie gardla (co mnie wybudzalo w nocy), ponadto odczuwalam bol zatoki po prawej stronie
poszlam do laryngologa ktory najpierw zlecil rtg a potem tk.


wynik rtg 29/08/16
Masywny polip wychodzacy z zachylka zebodolowego zatoki szczekowej prawej. masywny okrezny przerost blony sluzowej zawezajacy swiatlo zatoki szczekowej lewej. zatoki czolowe oraz komorki sitowe rtg powietrzne.

wynik tk 02/09/16
w obu zatokach szczekowych polipowate struktury wychodzace z okolicy zachylkow zebodolowych gestosci 10 do 15 j.H, po stronie prawiej wielkosci 18 mm, po lewej 25 mm. Niewielkie pogrubienie blony sluzowej zatok szczekowych ...... (opis prawidlowych cech)

wn. cechy zapalenia zatok szczekowych z obecnoscia torbieli retencyjnych, nie mozna wykluczyc tla zebopochodnego.

lekarka powiedziala ze mam sobie usunac 8-mki (mam 3), a nie ma gwarancji ze mi sie poprawi i odeslala mnie z kwitkiem.

minelo troche czasu, do tej pory mialam problemy z katarem przy przeziebieniu. nie pomagalo plukanie zatok. teraz mam jakis kaszel z wydzielina ( w plucach czysto wg lekarza) po grypie. mam niewielki uscisk w zatoce prawej nad okiem, delikatne przytkany nos

zaniedbalam sprawe, moge sie umowic na wizyte u innego laryngologa. ale moze ktos ma doswiadczenie co mozna z tym fantem zrobic.
napisał/a: radek07 2017-02-02 21:02
Dostałaś jakiekolwiek leki?
napisał/a: aguusia88 2017-02-03 16:34
Spray do nosa, ktory mozna kupic ot tak w aptece. Najgorsze ze splywal zaraz i mial okropny slodki smak