Zatkane zatoki

napisał/a: Makowy 2014-03-02 21:47
Witam.
Jestem 20 letnim mężczyzną. Od około 8-10 lat (już nawet nie pamiętam) borykam się z bardzo uciążliwym problemem, mianowicie mam problem z zatokami.
Objawy:
- uczucie "zatkanych zatok" - nos mam drożny i mogę bez problemu przez niego oddychać, jednak kiedy mówię, wyraźnie odczuwam zatkane zatoki
- "substancja" (śluz?) spływająca do gardła - nonstop, przy przełykaniu czuję jak jakaś substancja przypominająca w konsystencji katar spływa mi z tyłu gardła
- nieświeży oddech - pomimo przesadnej wręcz higieny jamy ustnej i zdrowych zębów/dziąseł mam problem z nieświeżym oddechem
- w przeszłości zdarzały się też okresy z częstymi bólami głowy, teraz na szczęście nie jest to już tak uciążliwe

Byłem u 2 lekarzy laryngologów, jeden zlecił tomografię komputerową zatok, która wyszła czysta (niestety opisu już nie mam, TK była robiona dawno, ale pamiętam, że nic nie wykazała).
Drugi lekarz stwierdził obrzęk (nie pamiętam czego dokładnie - dodam, że ostatnia wizyta była 3 lata temu) i przepisał avamys, wodę morską oraz płukanie zatok zestawem sinus rinse. Brak efektu, pomimo wielotygodniowego stosowania.
I teraz moje pytanie - co to może być? Jest sens wydawać kolejne pieniądze na lekarzy? Boję się, że już nigdy nie znajdę rozwiązania i nie pozbędę się tego. Doprowadza mnie to na skraj depresji. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
napisał/a: radek07 2014-03-02 22:06
Kiedy dokładnie była wykonana tomografia?? Robiłeś wymazy?? Robiłeś testy alergiczne??
napisał/a: Makowy 2014-03-02 22:44
Tomografia była robiona około 5lat temu. Żadnych wymazów czy testów alergicznych - lekarz nic takiego nie przepisał.
napisał/a: radek07 2014-03-02 22:49
Twierdzisz, że odczuwasz zatkane zatoki...czujesz ucisk w okolicach twarzy; w jakimś konkretnym miejscu??
napisał/a: Makowy 2014-03-02 23:12
Nie czuję jakiegoś zauważalnego ucisku... Może źle się wyraziłem i niekoniecznie są to zatkane zatoki - mówiąc/śpiewając mam uczucie, jakbym miał zatkany nos (głęboko w środku), mimo że nos jest całkowicie drożny.
napisał/a: radek07 2014-03-02 23:34
Jak możesz to wrzuć screeny z tomografii, może ktoś z użytkowników forum coś tam rozpozna.