Zatkane zatoki - nieświeży oddech !

napisał/a: DuzyJonek 2015-04-23 19:49
Witam . Od około pół roku borykam sie z codziennymi nieprzejemnosciami jakimi sa nieswiezy oddech oraz uczucie kwasu w ustach i splesnialego sera . Bylem u gastrologa + gastroskopia wszystko wporzadku , mam zapalenie blony sluzowej zaladka ale pije siemie i pani mowila ze to wystarcyz zeby wyleczyc . Bylem u dentysty zeby w 100 % zdrowe . Nastepnie udalem sie do laryngologa . Mialem gronkowca - 2 tyg antybiotyku = 0 efektow . Oddech pozostał ale pani powiedizala ze to nie ma wspolnego z oddechem . Do tego mialem przez te pol roku ogromny bol gardla . Wkoncu zrobilem przeswietlenie zatok i okazalo sie ze mam strasznie zawalone . Bralem jeden z najnocniejszych antybiotykow , codziennie plucze juz od miesiaca zatoki , leki ziolowe itp ale nieswiezy oddech dalej nie zniknal . Dziwny smak w ustach caly czas towarzyszy mi w zyciu codziennym . nie moge normalnie zyc . bez gum sie nie obejdzie . Lekarz powiedzial ze splywa mi wydzielina gardlem i ropa jest dlatego tak jest . Ale czemu biore leki juz ponad miesiac i nic nie przechodzi ? dale jjest tak samo . Moze znacie jakies sposoby domowe albo jakies wskazowki :D ? juz nie mam sily z tym wszystkim . Z gory dziekuje za kazda odpowiedz . pozdrawiam :! kamil
napisał/a: radek07 2015-04-23 19:52
Czym płuczesz?
Czy laryngolog zaglądał do twojego nosa?
napisał/a: DuzyJonek 2015-04-23 19:54
Oczywiscie . Mialem miec robiona endoskopie czy jakos tak ktora polega na tym ze wprowadzona jest kamerka przez nos do tylniej sciany gardla ale lekarz powiedzial ze przy tak zawalonych zatokach nie jest to konieczne i caly problem twki w wydzielinie splywajacej oraz ropie .


Plucz 2x dziennie flixsin .
napisał/a: radek07 2015-04-23 20:05
W jakich okolicznościach zaczął się cały problem?
Czy twój nos czasem się zatyka?
Robiłeś kiedykolwiek wymaz z nosa i gardła lub testy alergiczne?
Masz prześwietlenie na płycie?
napisał/a: DuzyJonek 2015-04-23 20:07
Nosa praktycznie nie mam wcale zatkanego . Wszystko siedzi mi juz w zatokach . Jestem strasznym alergikiem ale biore jakies tam psikadla do nosa na alergie i tez nic nie pomaga . Wymazu z nosa nie mialem robionego . Mam zrobione zdjecie zatok . Czesc przynosowa jest zaciemieniona bardzo czyli zawalona . :(
napisał/a: radek07 2015-04-23 20:14
Na twoim miejscu zrobiłbym wymaz. Wraz z wymazem i prześwietleniem przeszedł się jeszcze do innych laryngologów. Może trzeba dobrać inny lek. Przydałoby się sprawdzić ujścia zatok.

Płuczesz Fixsinem razem z solą czy tylko wodą? Woda jest przegotowana?
napisał/a: DuzyJonek 2015-04-23 20:33
Plucze bez roztworu soli a przyznam ze czasem dodawalem z ciekawosci lyzeczke . Lepiej bez czy z ??
napisał/a: DuzyJonek 2015-04-23 20:33
Tak , woda przegotowana .
napisał/a: DuzyJonek 2015-04-23 20:37
A niemoglby Pan polecic jakis ziolek zeby ta wydzielina mi zniknela z tego gardla albo cos w tym stylu . Moze jakies plukanie gardla pomoze :( ? Juz rece rozkladam na to wszystko .
napisał/a: radek07 2015-04-23 20:40
Niektórzy mówią, że lepiej z solą a niektórzy, że bez. Ja osobiście uważam, że lepiej samą wodą. Woda powinna byś przegotowana i w miarę ciepła.
Zrób tak jak pisałem w poprzednim poście. Nie każdy lekarz ma taką samą wiedzę i doświadczenie; inni mogą zaradzić w inny sposób. Jeśli z czasem objawy nie przejdą dobrze by było wykonać tomografię komputerową.

Nikt nie stwierdził u Ciebie skrzywionej przegrody nosowej?
napisał/a: DuzyJonek 2015-04-23 20:49
Nie nie . Jeszcze mowiona ze mam powiekszonego migdala jednego . Nawet jak sie przygladam w lustrze i patrze sobie do srodka z ciekawosci to prawy migdal wystaje jak cholera a drugiego nie widac wogole . Moze to byc tez przyczyna ?
napisał/a: radek07 2015-04-23 20:56
Powiększony migdał może być przyczyną złego oddechu. Na zatoki możesz spróbować Sinupret; jest ziołowy, ale nie wiem czy w tym przypadku nie powinieneś skonsultować tego ze swoim lekarzem.