Zatkane uszy od 8 miesięcy i prostowanie przegrody nosowej

napisał/a: zatkaneodmarca 2014-11-21 19:34
Witam. W marcu tego roku zachorowałem na grypę, po zażyciu antybiotyku dostałem zapalenia trąbek słuchowych. Przez kilka miesięcy zmagałem się z szumami usznymi, które dzisiaj są praktycznie niesłyszalne. Niestety uczucie zatkania, wypełnienia uszu nie minęło po dziś dzień. Na początku zapalenia audiogrami i tympanometria wykazały wyraźny ubytek słuchu. Po około miesiącu leczenia słuch się poprawił, zatkanie minęło na jeden dzień i w przeciągu następnego tygodnia odtykało się na chwilę i zatykało spowrotem. Leczyłem się sterydem donosowym Buderhinem, brałem 2 dawki 2 razy dziennie, z mniejszymi lub większymi przerwami. Dodatkowo Cirrus i Sinupret.Po tygodniu odtykania i zatykania znowu nic się nie działo. Miałem głośne trzaski w okolicach uszu. Pojawiły się u mnie (Jakoś w Kwietniu lub Maju) mioklonie podniebienia. Nie wiem co mogło je spowodować, czy steryd zażywany 4 miesięce mógł u mnie spowodować tę przypadłość? Zastanawiam się też czy mioklonie mogą mieć wpływ na moje zatkane uszy? Wyniki badań słuchu i drożności trąbek w normie. Mimo to uczucie zatkania mnie nie opuszcza, słyszę w może 60 procentach, mam stłumiony słuch, wrażenie jakbym miał kaska na głowie albo zatkał sobie uszy palcami. Czuję się odizolowany od świata, bardzo źle wpływa to na moje samopoczucie. Mówię przez to wszystko ciszej i brzmię jakby inaczej. W sierpniu byłem u kolejnego laryngologa, skierował mnie na Septokonchoplastyke nosa. Zabieg mam mieć przeprowadzony w Kajetanach, w Styczniu. Lekarz powiedział mi, że odczucie zatkania może mieć związek z przerostem małżowin nosowych i skrzywieniem przegrody, ale nie bardzo wiem na czym to polega? Czy do ucha przez to nie dochodzi powietrze? (Tak się czuje). Dodam że przed braniem sterydu i xylometazolinu nie miałem żadnych kłopotów z nosem. Obecnie prawie nie mam węchu, oddychać mogę ale jakby nie pełną piersią, często mam bóle gardła i się przeziębiam. Boję się trochę powikłań pooperacyjnych, ale jest to moja jedyną nadzieją na odzyskanie słuchu, choć co do tego nie mam pewności. Zastanawiam się czy po zabiegu nosa jest on opuchniety z zewnątrz? To też mnie martwi bo chce móc po wszystkim normalnie pracować nie wyglądając głupio. Czy ktoś z Was może miał podobne objawy tj. Zatkane uszy przy skrzywionej ptzegrodzie i po operacji mu przeszło? Jak jeszcze mogę sobie pomóc? Co zrobić? Ten stan trwa u mnie 8 miesięcy i nie mam już chęci do życia. Odtykały mi się kilkukrotnie na parę sekund albo dosłownie ułamek sekundy te uszy w przeciągu tych miesięcy.
napisał/a: radek07 2014-11-21 21:41
Czyli twierdzisz, że po Xylometazolinie drożność twojego nosa się zmniejszyła?
Ile jej używałeś?
Kiedy drożność się zmniejszyła?