Zatkane uszy , nie mogę wytrzymać.

napisał/a: Jacobs 2009-12-07 09:58
Witam... Od jakiegoś czasu borykam się z problemem zatkanych uszu, byłem jakoś 5 miesięcy temu u laryngolożki może wcześniej niż 5 i ona stwierdziła, że to obrzęk w trąbce słuchowej, nafaszerowała mnie lekami przeciwalergicznymi i kroplami do nosa i i tak nic nie pomogło...
mieszkam u góry i jak zjeżdżam na dół to mi się zatykają mocno...
Teraz jestem przeziębiony i od wczoraj prawe ucho mam tak zatkane, że prawie na nie nie słyszę... czy to może być od tego przeziębienia? Bo mam też cholerny, cieknący katar, ale nawet jak wstrzyknę sobie Xylorin (Xylometazolin) tto katar w miarę ustępuje natomiast ucho nadal jest zatkane.. próbowałem przedmuchiwać, nic nie pomogło.. (katar szczególnie mam w prawej dziurce i prawe ucho jest zatkane...)
błagam - pomocy!
napisał/a: dimedicus 2009-12-07 10:56
Stany przeziębienia,grypowe czy pogrypowe mogą powodować takie objawy.Oczywiście jest wskazane badanie laryngologiczne,gdyż wynika,że mógł się wdać stan zapalny(a przyczyn może być kilka,np skrzywienie przegrody nosowej,zatoki,stany zapalne ucha wew.)Koniecznie należy udać się do lekarza.Bez obejrzenia ucha nie można ocenić co jest przyczyną.Może być konieczny antybiotyk ale to już oceni laryngolog.
napisał/a: Jacobs 2009-12-07 11:29
Zatoki? To by się zgadzało, miewam bóle zatok czołowych..
dziękuję
napisał/a: Paulla 2009-12-08 16:02
Jacobs napisal(a):Zatoki? To by się zgadzało, miewam bóle zatok czołowych..
dziękuję

Potwierdzam. Mam chore zatoki i ucho mi się zatyka. Jutro idę do szpitala na oddział otolaryngologiczny. Dam znać czy leczenie coś pomogło. Mam nadzieję, że moje ucho zatkało się z nadmiaru woskowiny (często mi się to zdarza), ale przy chorych zatokach może być inaczej.