Zatkane uszy, ciśnienie w uszach

napisał/a: aabbccxx 2010-05-27 14:52
Mam dziwny problem. Cały czas mam uczucie pełności w uszach i znacznie pogorszony słuch (zwłaszcza w szkole w hałasie słabo słyszę). Byłem z tym u laryngologa z 5 razy, ale lekarz nic nie stwierdził. Badanie słuchu też mialem powtarzane 2 razy, ale wyszło, że słuch mam bardzo dobry. Zauważylem, że teraz gdy mam katar objawy jeszcze bardziej się nasiliły. Nie mam już do tego sił, bo bardzo utrudnia mi to funkcjonowanie. Jesli chodzi o antybiotyki, to wyjadłem już chyba pół apteki. Spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim ? Jak to leczyć ? Co to może być ? Niektórzy stawiają na zatoki i fakt, mam leki ścisk w nosie, ale nie żeby to był ból.

Pozdrawiam i liczę na jakieś rzeczowe odpowiedzi.
napisał/a: czeppo 2010-05-27 16:52
ja mam podobny problem jedno ucho mam całkowicie zatkane i cały czas mi szumi ledwie na nie słysze
do tego katar i jeszcze mnie trochę boli pisałem o tym dzisiaj ale nikt mi nie odpowiedział
napisał/a: aabbccxx 2010-05-27 17:09
Przerąbana sprawa to jest. Już nie wiem co mam z tym robić. Najgorsze jest to, że jak czasami ruszę mocniej szczęką, to na chwile mi odtyka, ale wystarczy, że przełknę ślinę i znowu jest to samo. Czy może to też być wina tego, że posiadam 3 migdał ?
napisał/a: Paulla 2010-05-27 19:25
Wasz problem może być wynikiem chorych zatok. Przy chorych zatokach pojawić się mogą właśnie szumy uszne. Należy zrobić RTG zatok.
Możliwe, że kłopot stanowi trąbka Eustachiusza. To już jednak powinien ocenić lekarz.
Znajomy miał podobny kłopot, lekarze stwierdzili, iż to niedrożność owej trąbki. Koledze przepisano krople do nosa i po dłuższym stosowaniu pomogło.
Także warto udać się do dokładnego laryngologa.
Zatkane uszy i ciągły katar mogą być również wynikiem alergii.
napisał/a: ubuntuser 2011-06-19 15:04
Przepraszam, że odgrzebuję temat ale miałem podobny problem, zatkane uszy byly wynikiem chorych zatok.
Wszystko uspokoiło się w czasie 3 tygodni, podczas których wygrzewałem na słońcu twarz (słońce dobrze działa na zatoki) i robiłem inhalacje z soli.