Zatkane ucho

napisał/a: Loczekzmc 2007-12-16 10:18
Witam,mam taki problem otóż kiedys juz to miałem ale przeszło.No wiec ide sobie spać kłade sie na lewa strone gdzie lewe ucho jest jednoczesnie zatkane.Budze się rano z zatkanym uchem(uczucie tak jakby wyrownywało się ciśnienie),jednak zatkane ucho mam juz 4dzień...raz mniej raz całkowicie.Prubuje je odedkac ale nie da rady.Posiadam krople "otinum" mam zamiar je uzyć aby rozpuścic woskowine moze to w tym problem,proszę o pomoc.
ps. jak sie wczuje dobrze to słychac lekki szum własnie w tym uchu.
napisał/a: klapouszek2 2007-12-16 23:44
a byłeś ostatnio przeziębiony? katar itp albo może stało się tak po kąpieli? Do rozpuszczenia woskowiny polecam krople A-Cerumen lub Cerumex. Otinum to krople przeciwbólowe, przeciwzapalne więc w tym celu się ich nie stosuje. Poza tym krople po otwarciu zachowują swoją ważność ok miesiąca - także po upływie tego czasu nie należy ich stosować bo można sobie jeszcze bardziej zaszkodzić.
napisał/a: Loczekzmc 2007-12-17 07:08
Dzieki za odp,krople niestety uzyłem,z rana wyczyściłem je z całej woskowiny ktora sie wylała no i teraz ucho jest odetkane,ale wystarczy ze poloze sie na nie i znowu sie zatyka ale szybciej juz oddtyka.Nie byłem przezieniony,nie biore kapieli zawsze prysznic.