Zatkane ucho, kaszel.

napisał/a: inteligo123 2013-08-02 18:15
Witajcie!

Otóż mam problem od 2 tygodni, zaczęło się suchym kaszlem, który później przeobraził się w kaszel mokry, odkrztuszałem ciągle flegmę. Po tygodniu zatkało mi się lewe ucho, do tego doszedł ból przy przeżuwaniu, czy otwieraniu szerzej buzi, przy zatykaniu ucha całą dłonią ból jest dość mocny. Byłem u lekarza rodzinnego, Pani doktor stwierdziła że jest lekkie zaczerwienienie ale nie jest to nic groźnego i nie widzi potrzeby bym szedł jeszcze do laryngologa. Przypisała mi tabletki Eurespal (2x dziennie). Do tego sam zaraz od zatkania się ucha smaruje olejkiem kamforowym i do tego w aptece "polecono" mi Antotalgin, jest to do woskowiny ale też powinien działać przeciw zapalnie. Niestety żaden z tych środków mi nie pomaga. Nie wiem co robić, a denerwuje się jeszcze bardziej gdyż we wtorek mam lot i wiem że może to być bardzo bolesne przy zmianie ciśnienia na pokładzie. Bardzo proszę o jakieś sugestie co robic, co to może byc?
napisał/a: Blacko 2013-08-02 19:34
Miałeś kiedyś robiony wymaz z nosogardzieli? Moja znajoma często chodziła zaflegmiona, pozatykana. Swoją drogą, brałam kiedyś eurespal, ale nie na uszko-dał popalić, ale wyleczył. Ile czasu zażywasz leki? czasem nie ma od razu,trzeba czekać cierpliwie niejednokrotnie. Jeli bierzesz ponad tydzień, a nie działa, może za słabo.