Zatkane trąbki słuchowe - lekarz laryngolog Białystok

napisał/a: Edyta_ 2017-07-17 15:29
Witam chciałam zasięgnąć opinii zanim zwariuje..ma problem z uchem - aktualnie uszami od czerwca.Zaczęło się od zatkania ucha prawego które trwało prawie 2 tyg.Oczywiście byłam u lekarza laryngologa ...pani stwierdziła że wystarczy zatykać i wydmuchiwać nos - niestety nie pomogło i byłam na pogotowiu gdzie stwierdzono zapadnięta błonę bębenkową kazano przyjmować cirrus przez tydzień plus krople xylometazolin i iść do laryngologa.
Poszłam prywatnie pan doktor kazał stosować lek robiony na receptę ze sterydem brany 2 tyg. nie pomógł .Przy badaniu tympanometrii wyszło niedrożność trąbek słuchowych obu - niestety słuch mam dobry według badań więc lekarz olał resztę,przepisując mi claritine active 10tab. i nasometin.
Lekarz stwierdził że żadne leki nie pomogą i nie powiedział co dalej.....Miał rację nie pomogło a doszło piszczenie w uchu lewym pomimo stosowania 2 tyg.
Teraz moje pytanie sprowadza się do tego co dalej ?czy to może być od zatok umówiłam się do lekarza rodzinnego po skierowanie na rtg.zatok i i rtg.ucha Czy takie rtg. może pomóc ?? powoli dostaje pier....a Mam problem z wytypowaniem lekarza w Białymstoku który stwierdzi od czego mam zatkane trąbki słuchowe i zacznie je leczyć..... Przyjmuję teraflu zatoki w nadziei , że udrożnią mi trąbki słuchowe jak na razie bez efektu i naświetlam się lampą solux. Będę wdzięczna za pomoc
napisał/a: Edyta_ 2017-07-18 18:57
Byłam prywatnie u lekarza,chciałam skierowanie na tk zatok aby dowiedzieć się co powoduje przytkanie trąbek słuchowych...jak leczyć to konkretnie pozbywając się przyczyny tego stanu .Przynajmniej mi się tak wydaje - niestety to można uzyskać u lekarza na NFZ a więc zdobędę skierowanie i będę go męczyć w ostateczności same je zrobię zwłaszcza że nigdy nie miałam robionego.
Lekarz przepisał mi Benodil do inhalacji plus tab. Eurespal ,i ACC 600 - zobaczymy co z tego wyniknie .Czy tylko ja mam takie problemy?
napisał/a: Edyta_ 2017-07-18 22:40
Właśnie zdałam sobie sprawę że nie zrobię prywatnie TK komputerowej bo nie mam skierowania- porażka siedzę i ryczę z bezsilności a zasrany lekarz nie da bo po co nawet jak idziesz prywatnie to nie wypisze a przecież i tak bym zapłaciła za to badanie. Po prostu wolałabym być już głucha....
napisał/a: Edyta_ 2017-07-25 20:12
W końcu trafiłam na lekarza który stwierdził co mi jest z uszami - katar trąbkowy uszu oraz skrzywiona przegroda nosa.Tamte leki plus doszedł antybiotyk(na zasadzie nie pomoże ale i nie zaszkodzi tak na odczepnego ) leki na alergie -za słabe jak się okazało od rodzinnej.... kazano mi odstawić bo nic nie pomagają.Dodatkowo zapisałam się do alergologa na testy.
Lekarz w szoku,że to tak długo trwa.....powinno samoistnie z czasem przejść....U mnie wspomożone zostanie to leczeniem farmakologicznym .W końcu ktoś mnie zbadał i nie stwierdził że mi odbija.Po wszystkim będę musiała przejść badanie słuchu bo nie jest za dobrze.Nieudolne leczenie prawie doprowadziło do wysiękowego zapalenia ucha środkowego.To tyle może komuś to pomoże
;D
napisał/a: Edyta_ 2017-08-14 17:43
Dla wszystkich którzy mają podobnie - NIE POMOGŁO NIC ludzie na pewno z nikt z was nie miał takich problemów??dajcie znać