Zatkane pory/ zaskórniki na nosie

napisał/a: Andzia20 2009-11-14 18:42
Witam, od kilku lat mam ten problem. Zaskorniki sa widoczne glownie na nosie. Uzywalam juz roznych maseczek, zeli i nic nie dalo. Teraz myje twarz mydlem bialy jelen. Nie widze poprawy ale gorzej tez nie ma;) Czytalam tez ze sok z cytryny a wlasciwie taki tonik domowej roboty pomaga, ale tez nic. Czy warto wydac kase na jakis drogi zel, czy tez moze lepiej kupic na probe masc w aptece, np brevoxyl? bede wdzieczna za odpowiedz;]
napisał/a: beta32 2009-11-14 19:25
Witam:)
na zatkane pory , zaskórniki dobra jest parówka.......zagotuj wodę w garnku , wrzuć do niej garść rumianku, szałwi lub kwiatu lipy. Pochyl twarz nad garnek i przykryj głowę ręcznikiem. Wytrzymaj około 5-8 minut:)
Możesz też stosować kompres 2 łyżki siemienia lnianego zalej szklanką wrzątku. Poczekaj chwilkę aż zrobi się taka gęsta papka następnie poczekaj aż przestygnie i nałóż na twarz trzymaj około 15-20 minut;)następnie zetrzyj delikatnie ...mozesz też stosować oczyszczającą maseczkę drożdżową Linia Care&Control, Soraya, płatki na zaskórniki z Nivea, albo seria Garniera Czysta skóra:)pozdrawiam
napisał/a: Andzia20 2010-01-17 14:08
Znalazłam sposób na pozbycie się zatkanych porów;) Zmiksowałam w młynku siemię lniane, bo takie łatwiej nałożyć na twarz ( zazwyczaj całe ziarenka spływały mi z twarzy), myję twarz szarym mydłem ( polecam, co prawda zaskórniki ni zniknęły ale nie mam juz przyszczy od różnego rodzaju żelów do twarzy i toników), nakładam na nos i brodę siemie lniane zalane kilkoma kropelkami wody tak żeby zrobiła się papka i zostawiam na twarzy na 15 minut. Robię tak codziennie. Oprócz tego raz w tygodniu maseczka z zielonej glinki Ziaja za 5 zł, bo nie ma sensu wydawać dużo kasy i peeling drobnoziarnisty dax cosmetics.Po kilku dniach pory na brodzie sie zwężyły. Mam nadzieję, że za niedługo zauważę też poprawę na nosie.