Zaświadczenie od lekarza do szkoły

napisał/a: acatar 2012-03-25 20:08
Byłem ostatnio na dniach otwartych w mojej (mam nadzieję) przyszłej szkole.Nie jestem pewien co do zaświadczenia o braku przeciwwskazań do kształcenia się w wybranym zawodzie/zaświadczenia o stanie zdrowia (nie wiem bo na stronie jest inaczej i mówili inaczej). Nie wiem jak dostać takie zaświadczenie.W szkole mówiono że jest potrzebna jakaś pieczątka szkoły na tym papierze.
Czy to odbywa się na zasadzie: idę do lekarza medycyny pracy/rodzinnego on mnie bada,dostaję papier który zanoszę wraz z podaniem ?
Dzięki za pomoc
napisał/a: ratownik_0395 2012-03-25 21:04
Witaj :)
Szkoła zapewne posiada takowe druki oraz w razie konieczności wystawienia takiego zaświadczenia posiada wyznaczonego lekarza lub placówkę medyczną, w której odbywają się takie badania. O jakie badania i jaki zawód konkretnie chodzi ?
napisał/a: acatar 2012-03-26 08:54
Chodzi o maszyniste.Sęk w tym ze do szkoly mam 400km i musze wszystko załatwic u siebie.Nie jestem pewien ktory papier wziąć wiec załatwie oba.Czy zaświadczenie o stanie zdrowia wystawia zwykły lekarz rodzinny i czy na tych papierkach musza byc pieczątki szkoly jakiejś?
Tak jak pisałem mam daleko do szkoly i chce wszystko wiedziec zeby nie wysyłać dwa razy :)
napisał/a: ratownik_0395 2012-03-26 17:03
Myślę, że w tym przypadku takie zaświadczenie wystawi lekarz medycyny pracy. Najlepiej będzie tak jak Pan sugeruje wypełnić oba dokumenty i ewentualnie przy okazji składania dokumentów do szkoły podstemplować pieczątką szkoły. Można jeszcze zadzwonić do szkoły i dpoytać się o szczególy i zasady składania dokumentów. Pozdrawiam :)
napisał/a: acatar 2012-03-26 18:05
A gdybym napisał do szkoły żeby wysłali mi papierki które lekarz powinien wypełnić ? Można tak ?
Bo nie widzi mi się jechać 400km żeby dowiedzieć się że na zaświadczeniu musi być pieczątka szkoły.
napisał/a: czybit161 2012-03-26 18:07
Zadzwoń do szkoły do, której chcesz złożyć papiery to ci wszystko wyjaśnią bo gdybać to można w nieskończoność, a tak zostaniesz poprawnie poinformowany o procedurach rekrutacji.
napisał/a: ratownik_0395 2012-03-26 19:37
napisal(a):Zadzwoń do szkoły do, której chcesz złożyć papiery to ci wszystko wyjaśnią bo gdybać to można w nieskończoność, a tak zostaniesz poprawnie poinformowany o procedurach rekrutacji.

Dokładnie. Dzwoniąc - szkoła odpowie na wszelkie Twoje pytania. Pozdrawiam :)