zastrzyki w kolano.

napisał/a: blondyna2906 2010-09-24 14:34
Witam,
Stwierdzono u mnie zanik tkanki chrzęstnej w kolanie. Dostałam leki doustne, ale jestem też alergikiem. Niestety dostawalam bardzo dużej wysypki i nie mogłam przyjmować ich dalej. Dzis udalam sie do lekarza ortopedy ktory zaproponował mi serię zastrzyków. Mam dostac 3 zastrzyki w kolano. Niezabardzo wiem, jak to będzie wyglądać i przede wszystkim czy sa to bolesne zastrzyki.

Proszę o odpowiedzi
z gory dziekuje
napisał/a: piotrosiama 2010-09-24 17:15
Takie zastrzyki to nie są bolesne, ale musisz poinformować lekarza, że jesteś alergikiem. Moja znajoma już po 1 zastrzyku musiała zrezygnować z takiej kuracji bo wystąpił odczyn alergiczny.
napisał/a: ivi.kiwi 2010-09-28 11:38
Ja mialam zastrzyki w kolano, na odbudowe fragmentu kosci i byly to zastrzyki z kwasu hialuronowego.. byly dosyc bolesne, ale tylko przez chwile, wiadomo zastrzyk nie trwa dlugo.. Po calej kuracji, znaczna ulga..
napisał/a: MajaII9mc 2010-09-28 13:24
Chyba nie ma takiej możliwości żeby zastrzyk nie bolał ?
napisał/a: piotrosiama 2010-09-28 13:26
Majka - ale jej nie chodzi o fakt wkłucia, bo to na pewno zawsze się odczuwa.
napisał/a: ivi.kiwi 2010-09-28 14:22
Samo wklucie boli, a rozchodzenie sie leku tez.. ale jest to chwilowy bol.. pozniej kolano boli ale delikatnie.. wiec nie jest zle..
napisał/a: piotrosiama 2010-09-28 14:26
Ivi - ta moja znajoma nic nie mówiła o bolesnym rozchodzeniu się leku - natomiast niestety musiała zrezygnować z tej kuracji bo wystąpił odczyn alergiczny. A Ty dawno temu stosowałaś te zastrzyki ?
napisał/a: ivi.kiwi 2010-09-28 14:59
Rok temu... moje byly z kwasu hialuronowego, a Twoja znajoma jakie miala...??
Wiesz bol, bolem.. inne rzeczy bola bardziej, ale ulga po kuracji - temu sie nic nie rowna..:))
napisał/a: piotrosiama 2010-09-28 15:15
Nie wiem jakie to były zastrzyki. Interesuje mnie ta sprawa bo ktoś z mojej rodziny, osoba po 60, chce poddać się takiej kuracji, ale się mocno waha czy będzie jakiś efekt. A na marginesie to ona bardzo boi się zastrzyków i podejrzewam że tu jest "pies pogrzebany".
napisał/a: ivi.kiwi 2010-09-28 15:22
Wiesz ja za bardzo wyjscia nie mialam.. mnie czekala kolejna operacja tym razem przeszczep brakujacego fragmentu kosci.. ale ze jestem dosc szczupla i lekka dziura zalepiala sie chrzastka dosyc szybko.. wiec aby uniknac tej operacji poddalam sie tym zastrzykom..
Wiesz co to takiej osobie lepiej powiedziec, ze nic nie boli.. moje kolano przed zastrzykami troche szwankowalo, bylam po operacji, ale jak dlugo stalam ciezko mi bylo noge zgiac i musialam sobie troche rekami pomagac.. potem bylo ok.. a po zastrzykach to naprawde byla poprawa..
mam 27 lat a lekarz powiedzial mi ze moje kolano wyglada jak od 80 letniej staruszki.. jedyny plus taki ze szybciej sie u mnie takie rzeczy regeneruja.. teraz kolano jest sprawne.. nic mnie nie boli.. i to jest najwazniejsze..
napisał/a: piotrosiama 2010-09-28 15:24
Dziękuję.
napisał/a: ivi.kiwi 2010-09-28 15:25
piotrosiama13 napisal(a):Dziękuję.


Nie ma za co.. :)))