Zastrzyki przeciwzapalne a ciąża

napisał/a: magda_20_88 2011-03-15 20:51
Mam takie pytanie odnośnie leków, otóż około 3 tygodni temu dostawałam zastrzyki rozkurczowe i przeciwzapalne na kręgosłup, niestety nazwy nie pamiętam, okres powinnam mieć między 17 a powiedzmy 27 lutego a nie mam go do dnia dzisiejszego. Myślę czy to może być wpływ tych zastrzyków? A jeśli to ciąża to chciałam zapytać czy te zastrzyki które brałam mogły zaszkodzić dziecku? z góry dziękuję za odpowiedź

P.s Zapomniałam dodać że zawsze miesiączkuję regularnie
napisał/a: Blackursus 2011-03-15 21:35
Nie podalas nazwy leku, ale z pewnoscia nie uprzedzilas lekarza, ktory lek zalecil, ze jest mozliwosc, ze jestes w ciazy. Nie wiem czym byl spowodowany fakt, ze dostalas zastrzyk przeciwbolowy i czy wczesniej mialas tez takie sytuacje.Od razu mi sie przypomniala moja pierwsza ciaza. Jednym z pierwszych objawow mojej ciazy, byl niesamowicie silny bol w okolicach krzyza. Ataku dostalam w pracy (praca stojaca), nie moglam chodzic, plakalam z bolu. Prosilam zeby zadzwonili po pogotowie. Wtedy moja szefowa zapytala, czy aby nie jestem w ciazy. Wiedzialam, ze moge byc, wiec zrezygnowalam z pogotowia. W domu wzielam pyralgine i bol sie nie powtorzyl. Po kilku dniach okazalo sie, ze jestem w ciazy :). Nie bede Ci "obwijac w bawelne", zastrzyk, ktory przyjelas moze miec negatywny wplyw na ewentualna ciaze, ale nie musi, jak rowniez zastrzyk ten mogl spowodowac opoznienie @, a jesli nie sam zastrzyk, to stan ktory wywolal ten bol. Za malo napisalas o jego przyczynach. Pozdrawiam.
napisał/a: magda_20_88 2011-03-15 22:04
Pojęcia nie miałam że mogę być w ciąży, zastrzyki brałam przed terminem okresu jak tak na spokojnie teraz pomyślałam... Lekarz wcześniej zrobił mi USG i skoro niczego nie zauważył to przez myśl mi nie przeszło że mogę spodziewać się dziecka. Fakt nie zabezpieczamy się z mężem ale próbowałam zajść w ciążę już od ponad roku i nici z tego aż w końcu przestałam o tym myśleć aż tu teraz ten okres tyle mi się spóźnia. Jeśli chodzi o ten ból, to był on przeszywający i taki jakbym nadciągnęła jakiś mięsień. W sumie to oprócz senności i tego że jestem nerwowa to nie mam żadnych innych objawów wskazujących na ewentualną ciążę
napisał/a: Blackursus 2011-03-15 22:08
Okres Ci sie spoznia, tak? Mozliwosc zajscia w ciaze istnieje. Zrob test i sprawa bedzie wyjasniona. Daj znac jaki rezultat. Pozdrawiam.
napisał/a: magda_20_88 2011-03-15 22:16
OK, choćby nie wiem co to jutro muszę go zrobić bo dłużej w tej niepewności nie wytrzymam