Zastrzyk anty-poradźcie

napisał/a: emila_b13 2011-06-08 19:46
Witam...byłam wczoraj u lekarza aby przepisał mi jakąś antykoncepcję dla matek karmiących. Jestem pare tygodni po porodzie. Chciałam coś w zastrzyku i przepisał mi depo-provera. Ale powiedział że mi osobiście tego nie poleca. Że są długie plamienia i jest mniej skuteczny od pigułek. To poprosiłam go o drugą recepte na pigułki. Przepisał mi Azalie. Możecie mi coś poradzić. Może ktoś stosował te zastrzyki wcześniej?
napisał/a: wikam2 2011-06-08 21:53
Witaj :)
Wiesz co to jest tak :
Azalia czyli minipigułka nie zawsze blokuje owulację. Generelanie jest mniej pewna niż zastrzyk. Ale karmienie + stosowanie tej metody daje wysoką skuteczność. Trzeba jednak przestarzegać godzin przyjmowania. Codziennie o tej samej porze.
A zastrzyk? On zablokuje owulację, jest skuteczniejszy (wg. wkaźnika Pearla - nie wiem jednak czy dla minipigułki uwzględnia się tutaj karminie piersią) ale jest to dawka hormonalna bardzo duża, którą kobieta przyjumuje odrazu/naraz.
Jedna jak i druga metoda anty trochę różni się od normalnej pigułki, Często wystepują plamienia a skutecznośc jest trochę niższa.
Niemniej jest to jedyna opcja dla karmiących.
Decyzję musisz podjąc sama. Reakcje organizmu są różne. Słyszałam wiele opinii ginów nt. zastrzyków. Negatywnych. Jednak moja kolezanka czuje się po nich świetnie.
Ja osobiście w pierwszym odruchu wybrałabym pigułkę. Po głębszej analizie pewnie zastrzyk (choć bałabym się skutków ubocznych) ze wzg. na minimalną ale większą skuteczność...