Zastrzyk a pigułka

napisał/a: Zdesperowany18 2012-03-19 09:04
Witam, mam problem, połknąłem ostatnio pigułkę niewiadomego pochodzenia, nie wiem czy powinnem się martwić, ale zastanawiam się czy nie była nasączona narkotykiem o popularnej nazwie krokodyl, wiem że jest on podawany tylko dożylnie w zastrzykach, jednak mam pytanie czy jeśli pigułka była nim nasączona to czy będzie miał takie samo działanie jak zastrzyk, z góry dziękuję za odpowiedź, mam objawy jak po tym narkotyku i nie wiem czy powinnem się bać, dziekuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam :( ps. lekarz powiedział mi że już dawno ją wydalilem, ale nie był to żaden specjalista i czekam na fachową poradę
napisał/a: Apotheker 2012-03-19 17:59
Witam,
Co do tego 'Specyfiku' to znajduje sprzeczne informacje. Jest to pochodna opioidowa, ale nie ni wiem czy bliżej jest jej do morfiny czy do fentanylu. Jeśli jest to pochodna fentanylu to jest nietrwała w środowisku kwasu żołądkowego, ale jeśli tej substancji bliżej do morfiny to wchłania się ona z przewodu pokarmowego. Mogłeś zrobić narkotest, zapewne wykryło by czy masz jakieś stężenie we krwi. Teraz już trochę za późno.