Zasłabnięcie "tracenie przytomności" zasypianie

napisał/a: Krzysiuu 2016-08-26 17:26
Witam chciałbym się poradzić tutaj co możemy zrobić jak pomóc mojemu tacie...
Mój ojciec ma 52 lata jego problemem są omdlenia trwają od parunastu sekund czasem nawet do minuty..
Początkowo ojciec ukrywał to ponieważ to występowalo bardzo rzadko i odczuwał kiedy nachodził ten moment wychodził z tego miejsca do ubikacji czy gdziekolwiek bo wiedział że to nadchodzi mój ojciec jest po zawale serca i 2 udarach mózgu neurolog nie pomógł mu w tym bo powiedział że w zmianach jego mózgu nic nie widać tzn widać zmiany po udarach itp ale nic więcej nie wiem kiedy mógł być ten pierwszy raz ale na pewno boryka się z tym problemem parę lat... zaczął tracić nad tym kontrole i to się nasiliło teraz przychodzi to z nienacka .. jeszcze jakieś pół roku temu wyglądało to tak jakby zasypiał spuszczał głowe zamykał oczy i odpływał.... on słyszy niby co się dookoła dzieje że leci tv że ktoś do niego mowi itp no i tyle... jak opowiadał dzieje to mu sie podczas większego stresu lub z wysiłku.... a czasem tak po prostu... ostatnio przechodzi to jeszcze inaczej wygląda to jakby go zamroziło na moment siedzi z otwartymi oczami patrzy przed siebie z otwartą buzią i po czasie tak jak pisałem do minuty po prostu zaczyna funkcjonować... nie jest to fajny widok mama mówi że może to być jakiś rodzaj padaczki... proszę o radę co zrobić do kogo się skierować jak pomóc... nie chciałbym stracić ojca przeszedł już swoje bo lekarze po zawale mu dawali 2 lata życia a przeżył już z 20 ale to nie znaczy że ma umierać !!!!!!!
napisał/a: piotrosiama 2016-08-26 20:56
A co na te objawy mówi lekarz rodzinny, czy tata wykonywał choćby podstawowe badania ?
napisał/a: Krzysiuu 2016-08-27 16:17
Tak miał skierowanie na rezonans i na inne badania które nic za bardzo nie wykazaly.. mama rozmawiała z różnymi lekarzami i dowiedziała się że może mieć to podłoże padaczkowe coś z narkolepsja wspólnego itp nie wiem do jakiego specjalisty isc zeby stwierdzil od czego to może byc i go skierować żeby może jakieś tabletki mu pomogły albo cos
napisał/a: piotrosiama 2016-08-27 19:41
Najwłaściwsza będzie konsultacja neurologiczna.
napisał/a: sylwia4012 2016-09-28 15:58
Teraz nie jest łatwo o dobrego specjalistę. Wizyta u neurologa jak najbardziej wskazana i to dobrego. Same dobre opinie słyszałam o neurologu w PsychoMedic 22 253 88 88 . Czynne mają 7 dni w tygodniu więc nawet jak masz dalej do warszawy, to możesz jechać w sobotę, aby nie brać wolnego w pracy.