Zasady stosowania tabletek ,,Vibin mini"

napisał/a: Lenka22222 2017-05-06 20:48
Witajcie !
Zapewne są już podobne wątki a w internecie co prawda jest dużo informacji , mimo to chciałabym Was o coś zapytać.
Moja pani ginekolog przepisała mi tabletki ,, Vibin mini" i chociaż próbowała mi wszystko dobrze wytłumaczyć mam pewną wątpliwość. Mianowicie. Wiem że na opakowanie składa się 21 tabletek różowych i 7 białych. Przyjmuję różową tabletkę pierwszego dnia miesiączki , moje pytanie co się dzieje z organizmem ? Czy miesiączka na jakiś czas ustaje , oczywiście każdy ma inny organizm aczkolwiek czy coś takiego jest . Dalej... biorę przez 21 dni . Po skończeniu zaczynam serię białych , co wtedy . Jeśli pojawi się miesiączka odstawiam czy biorę dalej aż do zakończenia białych tabletek i zaczynam kolejne opakowanie ??
Z góry dziękuję za informacje, oczywiście będę miała jeszcze możliwości przed rozpoczęciem spotkać się z moim ginekologiem jednak nie ukrywam że chciałabym wiedzieć to teraz :)
napisał/a: wikam2 2017-05-07 19:07
W tabletkach są hormony, bierzesz je pracuje organizm na ich rytmie nie na własnym. W niczym to nie przeszkadza!
21 tabletek bierzesz jak napisałaś od pierwszego dnia miesiączki. Po 21 tabletce zaczynasz brać 7 białych w których nic nie ma. To placebo. Równie dobrze możesz je wyrzucić do kosza. "Wymyslili" je żeby nauczyć kobietę zapamiętywania typu - co dziennie jem tabletkę, tak byś nie zapominała! Kończy się ostatnia biała to sygnał - aha!!! trzeba wziąć różową. Panie zażywające antykoncepcję typu 21 tabletek i nic pozatym muszą PAMIĘTAĆ aby po 7 dniowej przerwie przyjąc tabletkę pierwszą z nowego opakowania. Tobie podpowie to spożycie ostatniej białej tabletki. Rozumiesz? :)
Nie interesuje Cię czy krwawienie jest (to nie miaśczka tylko krwawienia z odstawienia czy krwawienie z przejścia na białe tabletki) Ty cały czas bez przerwy jesz tabletki. 21 różowych, 7 białych i od nowa .....
Krwawieniie pojawia się około 4 tabletki białej (czy w 4 dni bez tabletek jak białych nie ma) i jest to krwawienie z odstawienia bo odstawiasz tabletkę z hormonem. Wszystko jak przy normalnym cyklu tylko cykl jest równo 28 dniowy a przez to, że różowe tabletki mają taką samą dawke hormonów to nie ma czegoś takiego jak skok piku i nie jesteś płodna :)
napisał/a: Pistia 2017-05-08 15:30
Ja mam własnie takie tabletki belara gdzie po 21 tabletkach jest tydzień przerwy jednak nie stanowi to żadnego problemu. Mam ustawione przypomnienie w telefonie plus na kalendarzu ściennym zaznaczone kiedy powinnam zaczynać kolejne opakowanie tabletek :)
napisał/a: Lenka22222 2017-05-10 20:24
,,wikam" dziękuję bardzo za odpowiedź. :) mam jeszcze jedno pytanie . Po jakimś czasie te tabletki zaczną działać. Z góry dziękuję ;)
napisał/a: Pistia 2017-05-11 22:47
Tabletki zaczynasz brać w pierwszy dzień okresu i od tego dnia jesteś już zabezpieczona :)
napisał/a: wikam2 2017-05-16 19:23
Jw, pod warunkiem, że nagle nie przerwiesz stosowania ;)