Zarost na brodzie łysieje.

napisał/a: elektryk_pl 2012-09-20 20:33
Jakiś czas temu zauważyłem dwie łyse plamki po obu stronach zarostu na twarzy.
Plamki sukcesywnie się powiększały poprzedzane odbarwianiem się zarostu, obecnie łyse plamy są duże na tyle, że się połączyły.
Myślałem,że to łysienie plackowate i nie przejmowałem się tym.
Ostatnio jednak skojarzyłem pewien fakt: otóż po operacji przepukliny pępkowej i zmianą niedokrwienną skóry wymagającą pielęgnacji preparatem octenisept zakupiłem 200ml opakowanie tego środka.
Zmiana się zagoiła, a pozostały preparat używałem po goleniu, jako że prawie zawsze mnie wypryszcza po goleniu właśnie.
Czy to może być na skutek użycia tego preparatu 2x w tygodniu?
Mam fotki i dołączę jeżeli to będzie potrzebne.
napisał/a: przemooo4 2012-12-29 13:23
witam
mam ten sam problem ,plamki na poczatku byly male ale robia sie coraz wieksze , bylem u 2 dermatologow ale to co przepisali nie daje rezultatow. mozesz wstawic lub wyslac mi zdjecia jak to wygladalo u Ciebie ? jak szybko po zastosowaniu tego srodka bylo widac poprawe? on jest na recepte ?
napisał/a: elektryk_pl 2012-12-29 18:52
Octenisept jest preparatem odkażającym do stosowania na rany, jest bardzo skuteczny i chyba najlepszy aktualnie.
Myślałem że od octeniseptu łysieje mi broda, ale lekarz twierdzi,że to od stresu i dał mi preparat ze sterydem.
Preparat był tłusty i mazisty, dałem sobie spokój, jak na razie łysienie pomalutku postępuje.
Jest to podobno odmiana łysienia plackowatego atakująca tylko brodę.
Pogodziłem się z faktem.
Proszę o podesłanie mi jakoś adresu mailowego, nie bardzo orientuję się w mechanice tego forum.
Odeślę fotki w załączniku.
napisał/a: przemooo4 2012-12-29 20:00
stosowalem juz pare masci ,plynow itp jednak nie ma poprawy ... czy na miejscu tych plam ma pan bezbarwne wloski ?
i czy stosowanie octaniseptu pomoglo
napisał/a: elektryk_pl 2012-12-30 15:24
Tak, są przezroczyste, najpierw siwieją, potem wypadają.
Octenisept stosowałem po goleniu, żeby odkazic skórę (zostało mi go trochę po operacjhi na przepuklinę).
Po octenisepcie nie wypryszczało po goleniu.
Myślałem, że octenisept spowodował łysienie brody, pewności nie mam więc go nie stosuję.
napisał/a: przemooo4 2013-01-04 15:46
w polowie miesiaca jestem umowiony z innym dermatologiem na prywatna wizyte... moze on cos pomoze
napisał/a: DR-ST 2013-01-08 12:47
Mój zarost też się przerzedza (i całe szczęście!). Najśmieszniejsze jest to, że ten nad pieprzykami jest siwy. Śmiesznie to wygląda jak jestem nieogolony
napisał/a: gluszaczek 2013-01-31 21:43
Witajcie,
w tygodniu zobaczyłem podobne objawy myślałem, że to po pryszczu ale niestety coraz wieksze sie to robi dwa place pod brodą jak poradziliście sobie może podeśle zdjęcia?? Nie wiem czy iść do dermatologa
pozdrawiam
napisał/a: gluszaczek 2013-02-01 13:26
gluszaczek napisal(a):Witajcie,
w tygodniu zobaczyłem podobne objawy myślałem, że to po pryszczu ale niestety coraz wieksze sie to robi dwa place pod brodą jak poradziliście sobie może podeśle zdjęcia?? Nie wiem czy iść do dermatologa
pozdrawiam


Koledzy, rozmawiałem z moją koleżanką z pracy, jej kolega też miał taką przypadłość i okazało się, że to problemy z tarczycą, w pierwszej kolejności należy zrobić badania hormonalne tarczycy, więc dzisiaj idę do lekarza rodzinnego po skierowanie na badania.
napisał/a: Marzenn54 2013-10-22 12:28
Też mam takie niewielkie zaniki ale żeby to była tarczyca ? Jutro zapiszę się na specjalne badania, trochę się wystraszyłem teraz. Sprawdzałem na owlosionywojownik.pl ale o tarczycy nie znalazłem żadnych wiadomości, mam nadzieję że w moim przypadku przyczyna będzie zupełnie inna.
napisał/a: Pucolinek 2019-06-12 11:16
Cześć, koledzy możecie powiedzieć czy udało się Wam wyleczyć to łysienie? oraz ewentualnie jakimi metodami? Dwa tygodnie temu nabawiłem się również tego problemu - z dnia na dzień.
napisał/a: rolex0793 2019-07-08 10:06
Witam, od kilku miesięcy mam ten sam problem, zanik brody poprzedzony jaśnieniem włosów na brodzie i coraz to powiększającym się problemem. Czy ktoś dowiedział się czym to jest spowodowane?