Zaropiałe oczy

napisał/a: Bobi1 2012-06-01 17:31
Witam wszystkich
Od ponad półtorej roku mam problem z oczami. Kiedy wstaję mam całe oczy zaropiałe i przekrwione.Czasami nie mogę ich otworzyc do puki nie przemyje ich wodą. W oku przez cały dzień gromadzą mi się długie,ciągnące,gęste włókna substancji podobnej do ropy. Drażni mnie to tak samo jak miałbym rzęsę pod powieką. Robiłem badanie bakteriologiczne i wyszło negatywnie. Robiłem też prześwietlenie zatok i wszystko dobrze. Proszę o jakąkolwiek pomoc bo nie wiem już co robic. Pozdrawiam
napisał/a: adrian187 2012-06-09 16:52
mam to samo, u mnie wykryto dystrofie rogówki, jednak od ponad 3 lat (kiedy to się zaczęło) nic praktycznie się nie zmieniło, może jest tej substancji mniej jak w roku ubiegłym, jednak budząc się rano mam tylko w kącikach oczu "kawałki" zaschniętej substancji
napisał/a: jezebel1 2012-06-28 12:01
obecność zielonej wydzieliny zawsze świadczy o obecności bakterii
ujemny wynik badania bakteriologicznego niczego nie wyklucza
proszę udać się jeszcze raz do otolaryngologa lub okulisty
wygląda to za przewlekłe zapalenie spojówek, powinna Pani dostać kilka leków, krople, steryd, i ewentualnie antybiotyk
napisał/a: Bobi1 2012-08-06 20:35
Dziękuję za porady. Już raz brałem krople ze sterydami no i mogę powiedzieć że bardzo mi pomogły no ale niestety tylko przez okres jaki je używałem. Może jak teraz pójdę do lekarza to w końcu dostanę coś dobrego. Na razie ciągnę na betadrinie. Te kroplę bardzo mi pomagają ale krótko.Niestety zwalczają tylko objawy.Pozdrawiam.
napisał/a: Bobi1 2012-09-25 23:12
Witam
Znowu byłem u okulisty i dostałem tobradex.Stosowałem go 12 dni. Oczy niby lepiej ale lekarz zakończył leczenie. Wiem że niedługo znowu wszystko wróci bo już tak miałem. Nie wiem co już mam zrobić. Każdy lekarz jest taki sam zaleczy na chwilę ale nie wyleczy. Mam jeszcze jedną nie wykupioną receptę tobradexu i chcę ja wykupić ale teraz zastanawiam się jak mogę jeszcze go stosować. Pozdrawiam
napisał/a: minimanimo 2015-03-05 23:21
Ropienie oczu to w 9 na 10 przypadkow objaw zapalenia spojówek. Ale spokojnie... zapalenie spojówek ZAZWYCZAJ można spokojnie wyleczyć w domu. Tutaj są wskazówki, jak to zrobić: http://medyczny-blog.blogspot.com/2015/03/objawy-leczenie-i-przyczyny-zapalenia.html . Dopiero jeśli objawy nie ustąpią po trzech dniach, należy wykonać dokładne badania w celu dobrania leków na receptę.