zapomniana tabletka Novynette

napisał/a: kickar 2011-03-21 10:14
witam:) mam pytanie dot. brania tabletek.. 2 dni temu zapomnialam wziac pigulke.. wczoraj wzielam jedna o zwyklej porze..to jest ostatni tydzien brania tabletek.. co powinnam zrobic? wziac te zapomniana? zaczac nastepne opakowanie bez robienia 7-dniowej przerwy? ile czasu obnizona jest skutecznosc tabletki? z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam
napisał/a: wikam2 2011-03-21 11:53
A co mówi ulotka?
napisał/a: kickar 2011-03-21 14:45
w ulotce napisane jest, aby przyjac zapomniana tabletke nawet jesli oznacza to przyjecie 2-och na raz..ale ja zapomnialam tabletki przedwczoraj, a wczoraj wzielam tylko jedna. Dopiero dzisiaj zauwazylam, ze przed dwoma dniami musialam zapomniec wziac pigulke.. tak wiec nie wiem, czy rady na ulotce mnie dotycza..
napisał/a: wikam2 2011-03-21 15:08
Moim zdaniem nie ma sensu przyjmowac teraz dwóch tabletek na raz. Przecież nie będą działać wstecz. Niemniej skoro producenci zalecają połykanie dwóch tabsów na raz ( powód? hm...wzmocnienie działania? Tylko nie wiem na jakiej zasadzi bo hormony zawarte w tabletkach sie nie kumulują a ich działanie po kilkudziesięciu godzinach mija) to możesz tak zrobić, nic się nie stanie. Dalej dostosuj się do ulotki. Jeśli zrobisz przerwę 7 dniową możesz podczas jej trwania nie współżyć bądz się dodatkowo zabezpieczać - dla własnego komfortu.