Zapomniana tabletka (nie wiem kiedy)

napisał/a: 33natalia33 2016-01-09 22:52
Witam.
Zapomniałam wziąć jedną tabletkę antykoncepcyją, lecz nie wiem kiedy. Zorientowałam się na koniec opakowania po tym, że w dzień kiedy powinnam już nie brać (sobota) została mi 1 tabletka. Jestem pewna, że przeoczenie nie miało miejsca w 3 tyg. cyklu. Czy powinnam ją wziąć w sobotę (21 tabletek przez 22 dni) czy nie brać (20 tabletek przez 21 dni) + 7 dni odstawienia?
Proszę o pomoc.
napisał/a: sylwusia8 2016-01-11 16:50
Moim zdaniem, jeśli o niej zapomniałaś i skończyłaś już opakowanie to nie ma sensu jej brać, bo możesz sobie rozregulować cykl. Lepiej idź dalej tak jakby nigdy nic, a jak się obawiasz to zastosuj jakieś dodatkowe zabezpieczenie podczas stosunku po za tabletkami na jakiś czas chociażby. A jeśli bardzo Cię to dręczy, to najlepiej udaj się do lekarza, lub zadzwoń na konsultacje. Mnie jednak też tak czasem się zdarzało, w końcu jesteśmy tylko ludźmi, no i nic wielkiego się nie wydarzyło :)
napisał/a: gwiezdna 2016-02-01 11:23
Jak czytam takie posty to bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że dobrze zrobiłam zmieniając pigułki na plastry. Tutaj mam przynajmniej trzy tygodnie spokoju i nie da się zapomnieć o zmianie plastra bo występuje krwawienie i po już wiem, ze muszę nakleić kolejny lisvy. Wygoda niesamowita, już nigdy nie wrócę do pigułek :)