Zapominam słów ?

napisał/a: niebiesska1 2013-04-21 19:36
Witam mam od dawna tak że zapominam słów nawet tych których dość często używam. Nie mam problemów z pamięcią. Mam trudności w uczeniu się języków. Czy to jest jakas choroba ?
napisał/a: feminae 2013-05-06 08:59
Miałam taki problem. Nie mogłam przyswoić matmy i języków obcych. Miałam kiepski sen i ogólnie koncentrację. Zaczęłam spożywać noopept z braindoping. Teraz postanowiłam iść na studia matematyczne, słucham rammsteina ( po niemiecku, zawsze mi się podobał ten język). Rozumiem teksty, kiedyś się uczyłam tego języka. Zaczęłam uczyć się angielskiego i nieźle mi idzie. A co do snów- pamiętam je, są bardzo intensywne, np. czytam książkę hostoryczną i śni mi się później, że jestem w podziemi z żydami itp.
napisał/a: gosiac2 2014-05-15 23:50
problemy wskazuja na dolegliwosci symatyczne i odtwarzanie i/badz przyswajanie wyrazow; konieczna jest diagnoza neuropsychologiczna i wykonanie szeregu testow neuropsychologicznych by okreslic wielkosc pamieci roboczej, zapisywania slow w pamieci dlugoterminowej i odtwarzania ich. Na kazdym z tych etapow maoga pojawic sie problemy, moga miec one tez zwiazek z umiejetnoscia podtzrymywania uwagi, podzielnosci i wybiorczosi uwagi, koncentracja jak i funkcami egzekucyjnymi, np. brakiem inhibicji, impulsywnoscia itd. Polecam znalezc dobtrego neuropsychologa, ja pracuje w Holandii, pozdrawiam,
Neuropsycholog i.o. Malgorzata
napisał/a: gosiac2 2014-05-15 23:56
semantyczne oczywiscie
napisał/a: tamisia 2014-05-22 14:28
Może to stres?