zapłodnienie

napisał/a: tomas78 2012-10-26 11:51
witam,moje pytanie jest zwiazane z ciaza mojej dziewczyny,mianowicie chcialbym wiedziec kiedy mniej wiecej moglo dojsc do zaplodnienia,i czy wogole mozna to policzyc?nie pamieta daty ostatniej miesiaczki,a z badania usg z 19 pazdziernika 2012 jest opis w ktorym stoi ze jest to 15 tydz i 1 dzien ciazy.ale najgorsze ze po wizycie u ginekologa prowadzacego ciaze nie dowiedzielismy sie nic,najpierw powiedziala pani doktor ze do zaplodnienia doszlo na poczatku lipca a potem ze miedzy 20-28 lipca.termin porodu w opisie usg jest na 9 kwietnia 2013r.czy mozna z tych danych wyliczyc kiedy ewentualnie moglo nastapic zaplodnienie??z gory dziekuje za odp.
napisał/a: wikam2 2012-10-26 22:52
Napisz chociaż czy cykle były regularne i ile trwały.
Po co Ci wiedzieć kiedy dokładnie doszło do zapłodnienia?
napisał/a: tomas78 2012-10-27 07:37
cykle byly regularne jak w zegarku-28 dniowe,a po to chcialbym wiedziec bo jest 2 potencjalnych ojcow czyli ja i jeszcze ktos:(
napisał/a: wikam2 2012-10-27 12:09
tomas78 napisal(a):,a po to chcialbym wiedziec bo jest 2 potencjalnych ojcow czyli ja i jeszcze ktos:(


No to, to zmienia postać rzeczy....spróbujemy pokombinować ale...to wszystko to takie liczenie pi razy oko :/

tomas78 napisal(a):nie pamieta daty ostatniej miesiaczki,a z badania usg z 19 pazdziernika 2012 jest opis w ktorym stoi ze jest to 15 tydz i 1 dzien ciazy.


Opierając się na badaniu usg mozna wnioskować, że ciąża rozpoczęła się ok. 7 lipca. No ale niestety - tu rozbierzności to nawet 2 tyg + od stosunku do ciązy daleka droga...nawet 2 tygodnie.

tomas78 napisal(a):termin porodu w opisie usg jest na 9 kwietnia 2013r.


Wg. usg ostatnia miesiączka była ok. 1 lipca. Wobec tego do zapłodnienia mogło dojść 9-15 lipca.

Wychodzi na to, że ciąza jest z początku/środka lipca nie z końca...

Tylko widzisz, usg a faktyczny termin porodu to różne rzeczy...
Nie możesz opeirać się na tym co mówię.

Dziewczyna ma kartę ciązy na której pisze kiedy miała ostatnią miesiączkę. Niech Ci to pokaże i wtedy można wszystko łatwiej policzyć, zwłaszcza przy tak regularnych cyklach.
napisał/a: tomas78 2012-10-27 13:11
no wlasnie na karcie ciazy nie ma daty ostatniej miesiaczki,ale ja dzis odnalazlem wszystkie archiwa gg kiedy sie umawialismy i jestem pewien ze 15 lub 16 lipca uprawialismy seks,wiec wychodzilo by na to ze to moje dziecko:)a pytam tez dlatego ze tamten facet odrazu zapowiedzial ze bedzie chcial testu dna,poprostu nie chce tego dziecka,wiec ja pruboje dojsc do czegos zeby wszystkim zaoszczedzic stresu,ja naprawde bym chcial zeby to bylo moje dziecko,mimo tego ze mnie zdradzila,ale chce byc pewien chociaz orientacyjnie,tamten twierdzi ze stosunek byl w prezerwatywie,wiec tez mu sie nie dziwie ze chce testu dna(takie zycie).