zapłodnienie

napisał/a: hary1250 2011-06-13 11:15
Przeczytałem trochę na temat rozwoju plemników i można by było dojść do wniosku często uprawianie sexu uniemożliwia zapłodnienie. ponieważ plemniki potrzebują kilku tygodni żeby osiągnąć pełną sprawność. A więc jeżeli np. uprawiam sex z dziewczyną codziennie a sperma wytworzona nie może zapładniać. Wystarczyło by tylko oczyścić "zbiorniki" kilka dni(codziennie) przed stosunkiem do pochwowym. Czy to ma sens,ktoś zna się na tym i może udzielić sensownej odpowiedzi?
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-06-13 11:38
Jak jesteś gotowy na to aby być ojcem to próbuj tego sposobu.
Nie jestem expertem od plemników, ale nie tak dawno czytałem jakiś artykuł w internecie (strona naukowa a nie np. onet) że obecnie przed badaniem nasienia lub przy problemach z płodnością nie zaleca się już wstrzemięźliwości 10 dniowej jak było to kiedyś, a zalecenia są wręcz takie aby uprawiać sex codziennie, to samo dotyczy samego badania nasienia.

Na ile to ciekawostka a na ilę już nowe zalecenia, nie wiem, nie zagłębiłem tego tematu dalej.
napisał/a: hary1250 2011-06-13 11:52
nie uważam tego sposób antykoncepcji:) ale tak by wynikało z jakiś tam informacji,podaj mi nazwy tych storn naukowych
napisał/a: wikam2 2011-06-13 11:54
No niby masz rację, plemniki potrzebują iluś tam tygodni aby osiągnąć dojrzałość. Tylko, że one rozwiają się na okrągło. A Ty nigdy nie oczyścisz "zbiornika" tak żeby nic w nim nie było. No chyba, ze się mylę...
Niemniej parom, które starają się o dziecko zaleca się współżycie co 2 dni - wtedy plemniki są jak najbardziej gotowe. Codziennie - może zmniejszyć, podkreślam może i to zmniejszyć a nie wyeliminować możliwość zajścia w ciążę.
I jak kolega wyżej - do oszacowanie/określenia jakości nasienia (czyli m.in plemników) nigdy nie trzeba było powstrzymywać się od współżycia przez kilka tygodni.
Nie poleca próbowania tej metody.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-06-13 11:57
hary1250 napisal(a):nie uważam tego sposób antykoncepcji:) ale tak by wynikało z jakiś tam informacji,podaj mi nazwy tych storn naukowych


Za dużo czytam takowych stron abym pamiętał gdzie to było, ale na pewno Cię to teraz bardzo zaciekawiło więc sądzę że sam to odnajdziesz.