ZAPŁODNIENIE

napisał/a: Karol20 2009-10-02 12:43
Witam,mam pytanie...
Kochałem się z moją dziewczyną...ale nie skończyłem w niej.Więc z mojego punktu widzenia jej nie zapłodniłem.Natomiast ona przeczytała gdzieś że jeśli się nie kończy w pochwie to i tak można zostać zapłodnionym,ponieważ nawet odrobina tego co wyciekło podczas stosunku może spowodować ciąże(robiliśmy to bez zabezpieczenia).
Czy to prawda???i jaka jest szansa że zaszła w ciąże???
napisał/a: Danielle1 2009-10-02 13:40
tak to prawda, dlatego własnie stosunek przerywany nie jest gwarancją nie zajścia w ciąże
napisał/a: Madonna 2009-10-02 13:40
Dziewczyna ma rację.
Mimo stosunku przerywanego i każdej innej anty można zajść w ciążę.
Możliwość zajścia w ciążę jest tylko w okresie płodności.
napisał/a: Karol20 2009-10-02 13:43
okres płodności czyli?
napisał/a: dimedicus 2009-10-02 13:55
Jeśli był wytrysk to można zapłodnić,zależy też czy była w dniach płodnych.Jeśli nie było wytrysku w pochwie jest mało prawdopodobne zapłodnienie,no chyba,że gdzieś pchałeś paluszki ze spermą gdzie nie potrzeba.
napisał/a: Madonna 2009-10-02 13:59
Nie tylko przerywany nie gwarantuje niezajścia w ciążę.

Dowiedz się więcej o cyklu płodności:
http://28dni.pl/pomoc/fazy_cyklu_a_objawy_plodnosci

Nie przypominasz sobie tego ze szkoły?
napisał/a: Karol20 2009-10-02 14:03
to już nie rozumiem
Madonna mówi że można a dimedicus że nie

to był stosunek przerywany bez wytrysku do środka i nigdzie nie wsadzałem palcy
napisał/a: kopernik_elfka 2009-10-03 03:27
Kiedyś czytałam na jakiejś stronie medycznej (Openmedica, czy coś w tym stylu), że z dwa lata temu odkryli, że preejakulat (czyli to, co wypływa przed wytryskiem) zawiera zbyt uszkodzone lub zbyt powolne plemniki. Co do samego stosowania stosunku przerywanego- z praktyki i teorii - (pierwszego nie tłumaczę, a drugie- ciocia mi powiedziała,że od 16 lat testuje przerywany, a każdy jej syn był planowany...) -wiem,że nie prowadzi od razu do zapłodnienia. Ogólnie rzecz biorąc bardziej zależy od pieszczot palcami (ew. umycia ich w wodzie pow. 40 stopni) oraz dnia cyklu (Twojej partnerki)
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-10-03 12:31
Karol20 napisal(a):to już nie rozumiem
Madonna mówi że można a dimedicus że nie

to był stosunek przerywany bez wytrysku do środka i nigdzie nie wsadzałem palcy


Dimedicus napisał, że jest mało prawdopodobne, a nie, że nie. Zrozum nikt Cię odpowie na takie pytanie. Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną nikt nie wie czy czasami jakiś zdrowy plemniczek nie znajdował się w płynie preejakulacyjnym.
napisał/a: wikam2 2009-10-03 17:33
Poczytaj to i sam wyciągnij wnioski :
http://commed.pl/czy-mozliwe-jest-ze-zaszlam-w-ciaze-vt30932.html
No i druga rzecz, którą już Ci napisano to, to iż aby zajść w ciążę dziewczyna musi mieć dni płodne.
Spytaj ją zatem o to ponieważ powinna chociaż mniej wiecej wiedzieć czy była płodna czy nie...:))))))
napisał/a: Karol20 2009-10-03 22:13
ok

dzięki wszystkim:)
napisał/a: Karol20 2009-10-05 14:23
Jeśli moja dziewczyna dostała okres po sześciu dniach od stosunku to już nie zajdzie w ciąże ???