Zapłodnienie bez stosunku

napisał/a: Kapsoq 2009-06-16 12:29
Witam wszystkich!

[Jeśli temat bardziej pasuje gdzieindziej to proszę o przeniesienie.]

Interesuje mnie, od strony naukowej, jakie dokładnie warunki muszą być spełnione aby kobieta zaszła w ciążę bez właściwego stosunku płciowego.

Osobiście nawet znam przypadek kiedy dziewczyna zaszła w ciążę bez stosunku ale nie mogę dowiedzieć się szczegółów. A właśnie te szczegóły mnie interesują.

1. Czy wyraźnie widoczna płynna sperma musi zostać wprowadzona do pochwy?
2. Czy wystarczy pojawienie się spermy NA pochwie?
3. Czy możliwe jest zajście w ciążę wprowadzając do pochwy np. palec na którym znajdowała się sperma ale została wytarta np. o ubranie?
4. Czy możliwe jest zajście w ciążę dotykając tylko pochwy palcem na którym znajdowała się sperma ale została wytarta np. o ubranie?


Potrzebuję takich właśnie dokładnych informacji potwierdzonych przez medycynę (najlepiej literaturę) albo doświadczenie, bez spekulacji. :)

Chciałbym wiedzieć dokładnie, nauka na pewno już przeprowadziła badania na ten temat ale nie mam dostępu do żadnej literatury na ten temat gdzie byłoby wszytsko dokładnie opisane. Jeśli znacie jakieś dokładne publikacje na ten temat proszę o podanie. :)

Pozdrawiam!

PS.
Jeśli ktoś z Was zna konkretny przypadek zajścia w ciąże w nietypowy sposób niech go dokładnie opisze. :) To będzie cenna informacja.
napisał/a: Madonna 2009-06-16 13:55
Warunek konieczny: okres płodności.
W tym czasie szyjka macicy wydziela śluz dobrej jakości, który spływa na zewnątrz pochwy. Można go zobaczyć i poczuć. Ten rodzaj śluzu sprzyja dłuższemu przeżyciu i ruchliwości plemników. Jeśli nasienie dostanie się nawet do przedsionka pochwy i trafi do śluzu, to plemniki będą wiedzieć, jak trafić do jajowodu.
Jakość śluzu zmienia się w czasie cyklu i na podstawie jego jakości i odczuć, jakie wywołuje, można rozpoznać płodność.

Gin w lokalnej gazecie opisał przypadek ciąży u dziewicy, która usiadła na ręczniku pobrudzonym spermą i doszło do wyżej opisanego przebiegu wydarzeń. Gin miał tylko 1 taki przypadek i określił to jako rzadkość.
napisał/a: Kapsoq 2009-06-16 14:17
Madonna napisal(a):Gin w lokalnej gazecie opisał przypadek ciąży u dziewicy, która usiadła na ręczniku pobrudzonym spermą i doszło do wyżej opisanego przebiegu wydarzeń. Gin miał tylko 1 taki przypadek i określił to jako rzadkość.

To bardzo interesujące. A czy coś więcej jeszcze wiesz o tym przypadku? Np. czy było dużo spermy, czy była widoczna gołym okiem?
napisał/a: Madonna 2009-06-16 14:27
Niestety, tylko raz to przeczytałam i zapamiętałam. Chyba nie zachowałam tego wycinka. To był tylko mały kącik porad gin-seksuologa w gazecie codziennej. 1 pytanie i jego odpowiedź.
Pytanie było chyba: "Czy dziewica może zajść w ciążę?". Nie podawał więcej szczegółów w odpowiedzi: ręcznik pobrudzony spermą, dziewica, usiadła, ciąża, wielka rzadkość, ale możliwa. Tylko tyle.
napisał/a: Kapsoq 2009-06-16 15:04
Internet jest niesamowity. Google też. Znalazłem ten numer tej gazety. :)
Oto kluczowa treść:

– Czy można zajść w ciążę będąc
dziewicą?

– Tak, miałem kiedyś pacjentkę,
która nigdy nie miała stosunku,
była dziewicą i zaszła w ciążę.
– Jak? Wiatropylnie?
– Najprawdopodobniej usiadła
na pościel, na którą ejakulował
jej chłopak. W czasie dni płodnych
w pochwie kobiet pojawia
tak zwany śluz owulacyjny, który
sprzyja transportowi plemników.
Na marginesie należy dodać, że
plemniki mogą żyć w ciele kobiety
nawet kilka dni.
– To znaczy, że nie trzeba mieć stosunku,
by zajść w ciążę?

– Nie. Wystarczy na przykład użyć
ręcznika, na którym znajduje się
nasienie albo uprawiać petting.
Jeśli plemniki dostaną się do śluzu
– ciąża gotowa.

Powiedział to dr Wiesław Ślósarz w Echo Miasta.
napisał/a: Madonna 2009-06-16 19:54
Tak, to ten lekarz.
napisał/a: marbuzia 2009-11-28 19:26
a jeśli jest sytuacja, że dziewczyna jest dziewicą w czasie dni płodnych i facet penetruje palcami (z możliwym preejakulatem) jej pochwe z preejakulatem, to jakie jest ryzyko zajścia w ciąże?
napisał/a: wikam2 2009-11-28 19:27
Tak. Poczytaj o preejakulacie.
napisał/a: ognista4 2009-11-29 18:20
kurde w szoku jestem.....to jak ja za rok pójdę do straży to będę musiała uważać, żeby se w łaźni nie siąść na kolegi ręczniku;P
napisał/a: wikam2 2009-11-29 18:24
Co tam ręcznik i łaźnia! :)))
Ostatnio czytałam, że plemniki unoszą się w powietrzu hahaha :)))))))))))
napisał/a: ognista4 2009-11-30 17:40
heh rozwaliłaś mnie;) to jak się unoszą w powietrzy to ja se musze uważać żeby nie założyć kasku kolegi przez pomyłkę;)))))) heh albo rękawic;P
napisał/a: wikam2 2009-11-30 18:18
No Ognista to już masz przechlapane :D :)))
Nie daj się :) hihihih :*