Zapchany nos i katar sienny.

napisał/a: Zx_Shadow 2006-12-28 22:25
Otóż, mam taki problem. Kiedy się schylę, położę, albo coś w tym stylu to momentalnie zapycha mi się nos tak, że nie mogę oddychać.. Mam alergie, właściwie to miałem na pyłki roślin i odchody roztoczy (od tego ciężko się uwolnić)... tyle, że właściwie to mi jakoś przeszła.. ale niestety na nosie zostało... Często mam katar sienny, a nos najczęściej zapchany, gdy się położę. Jak jestem do góry nogami to już w ogóle totalna blokada. Najgorsze jest jednak to, że mam zapchany nos, kiedy kładę się spać.. :( Jak tylko wstaje to mi się od razu od-blokowywuje. Hmmm, nie wiem, co może być przyczyną.. Biorę Cromohexal, ale coś mało skuteczny. Mimo, że biorę go już miesiąc to raczej dużych efektów nie odczułem. Jak się wkurzę to biorę Otrivin i od razu nos mam odblokowany. Już sam nie wiem czy, aby na pewno przyczyną jest alergia. Bo tylko, gdy się kładę to mi się nos zapycha :( .

Przepraszam, jeśli coś napisałem niezrozumiale... Ale pisałem w pośpiechu..
napisał/a: Peter 2006-12-29 09:03
Niestety, ale wszystko wskazuje na alergię lub nadwrażliwość. Nie należy wierzyć, że są leki rozwiązujące problem alergii lub nadwrażliwości. Reklamy tych leków nic wspólnego nie mają z rzeczywistością. Co można polecić, to zwiększenie nawilżania pomieszczenia (ale nie przy użyciu nawilżaczy elektrycznych). Najlepsze są mokre ręczniki na kaloryfer lub pojemniki z wodą. Dodatkowo można stosować Buderin - spray do nosa, ale jest na receptę.
napisał/a: Zx_Shadow 2006-12-29 19:30
hmm... a leki przeciwhistaminowe ?
Znalazłem dosyć ciekawy artykuł http://www.mediweb.pl/diseases/wyswietl_vad.php?id=825
Skoro, żaden lek nie może mi pomóc na zapchany nos, to, dlaczego jak chodziłem do alergologa to przepisał mi Flixonase.. (może trochę nazwę pomyliłem) To było gdzieś w 2002 roku.. w każdym razie dawno.

PS. Na razie nos mam w połowie odetkany (jedna dziurka), ale to chyba normalne
napisał/a: Peter 2006-12-29 20:40
Tak, leki przeciwhistaminowe mają zastosowanie przy katarze siennym zarówno sezonowym, jak i całorocznym. Jednakże nie rozwiązują one problemu, co najwyżej łagodzą objawy.
napisał/a: smutasek3 2007-01-02 15:50
hmmm a moze cos z zatokami?? moze naprzyklad wez ibuprom zatoki??
napisał/a: Kasienka84 2007-01-03 15:00
ibuprom zatoki jest lekiem rpzecibolowym jak mas ainnych jak apap cyz cos tlyko dodatkowo udroznia nos i raczej sie go nie bierze tak sobie, ja mam problem z zatokami i mam tez alergie iatar i zatkany nos ale ibuprom biore tylko wtedy jak jzu nie moge wytryzmac z bolu glowy i w 15 minut mija bol ale to nie rozwiazanie, dobry jest na zatoki Bioparox, antybiotyk do nosa ale na recepte albo Sinuspax, tabletki do ssania homeopatyczne,jednak zalezy cokomu pomaga
napisał/a: Maria04 2007-01-13 20:10
mam katar alergiczny. OBJAWIA sie tylko przed opadami deszczu lub w czasie opadow,prubowalam juz roznych sirodkow ale malo pomagaja. POMOZCIE!
napisał/a: olika7 2007-01-15 13:19
Mój mąż ma atopowe zapalenie skóry i do twarzy używa kremu z serii Pharmaceris (Octopirox), do mycia ma żel z serii Lipikar La Roche Posay i jeszcze balasam do ciała z tej samej serii. Odpukać jak dotychczas skóra jest w dobrym stanie.

[ Dodano: 2007-01-15, 13:20 ]
Sorki, ale chyba za szybko nacisnęłam enter i weszłam nie na ten temat na który chciałam. Idę tam, gdzie moje miejsce :)
napisał/a: stupeczka 2007-03-16 15:44
ja tez mam problem z katarem siennym mam go już prawie 2 miesiące brałam cirrus ale mało skuteczny może znacie coś lepszego bardziej skutecznego poradzcie.
napisał/a: klapouszek2 2007-03-16 22:22
Może podwójna dawka cetyryzyny np. w Amertilu (najlepiej przyjmować na noc) albo coś z inną substancją przeciwhistaminową - loratadyną np. pod nazwą Loratan, Loratadyna czy Aleric (najlepiej przyjmować rano na czczo). Można też stosować aerozol do nosa Polcrom.
napisał/a: efryt 2007-04-26 08:31
mojemu mężowi na katar alergiczny pomaga Flixonase ale trzeba stosować systematycznie wtedy będą efekty lek jest dostępny na receptę
napisał/a: maja0024 2007-08-19 17:38
ja mam katar juz od paru lat, bez przerwy, moja alergia jest zbyt mala aby odczulac, ale na tyle silna ze wciaz utrzymuje sie katar, jej objawy w miare skutecznie hamuje flonidan, skuteczny, skuteczny jest tez nowy lek nosaler, a na zatkany nos polecam otrivin alergy