ZAPCHANE UCHO JAK JE ODETKAC

napisał/a: koti1 2007-08-13 19:27
MAM ZAPCHANE UCHO OD 3 TYGODNI,,,,CO ZROBIC BO ZESWIRUJE,,,,,JAK JE NAJLATWIEJ DOMOWYM SPOSOBEM ODETKAC,,,,,,,,,,POMOZCIE
napisał/a: Christine1 2007-08-14 18:42
Są w aptekach preparaty, które pomagają w rozpuszczeniu i wypłynięciu woskowiny.
Jeden z nich nazywa się A-CERUMEN.
napisał/a: monisia141 2007-08-20 11:14
koti napisal(a):MAM ZAPCHANE UCHO OD 3 TYGODNI,,,,CO ZROBIC BO ZESWIRUJE,,,,,JAK JE NAJLATWIEJ DOMOWYM SPOSOBEM ODETKAC,,,,,,,,,,POMOZCIE


yyy wiec no było sobie czyścić uszy jak nalezy :D, idź do laryngologa, zapisz sie na przepłukiwanie ucha, da ci tez lek, to sa takie kroplki czy cos i woskowina z ucha sie nawilzy,potem pujdziesz, wleje ci wielka skrzykawka wode do ucha, i bedziesz miala odetchane, i najlepiej potem juz nie czysc uszu wacikami
napisał/a: Christine1 2007-08-20 13:12
monisia14 napisal(a):yyy wiec no było sobie czyścić uszy jak nalezy


A konkretnie - co to znaczy "jak nalezy"?

monisia14 napisal(a):idź do laryngologa, zapisz sie na przepłukiwanie ucha, da ci tez lek, to sa takie kroplki czy cos i woskowina z ucha sie nawilzy,potem pujdziesz, wleje ci wielka skrzykawka wode do ucha, i bedziesz miala odetchane


Jeśli zastosowałby/zastosowałaby preparat dostępny w aptece, bez recepty - to płukanie ucha strzykawą nie byłoby konieczne.

napisal(a):i najlepiej potem juz nie czysc uszu wacikami


Hmmm... ja czyszczę uszy wacikami i NIGDY nie miałam zatkanych uszu, ani nie chorowałam na zapalenie ucha.
Według mnie, można czyścić uszy wacikami, ale trzeba to robić często i ostrożnie.

monisia14, jeśli znasz inny dobry sposób na czyszczenie uszu, to go podaj, bo jak na razie to opisałaś wszystko zbyt ogólnikowo.

Ponadto, musisz wiedzieć, że istnieją choroby skóry, przy których zatykanie uszu niewiele ma wspólnego nieprawidłową higieną lub jej brakiem.
napisał/a: monisia141 2007-08-21 19:25
Sa płyny do płukania uszu nie znam ich nazwy, bo ja umiem czyscic uszy wacikami ;/ wiec mi to nie potrzebne. kiedy wkladasz wacik do ucha to odrazu go obracaj a nie najpierw wsadzasz a dopiero potem krecisz, i nie wsadzaj go za gleboko
napisał/a: Christine1 2007-08-22 16:42
No właśnie... sama czyścisz uszy wacikami, a innym odradzasz...
monisia14 napisal(a):i najlepiej potem juz nie czysc uszu wacikami

Sposób na czyszczenie uszu wacikami podałaś dobry Może faktycznie niektórzy nie umieją czyścić uszu lub robią to zbyt rzadko...

monisia14 napisal(a):Sa płyny do płukania uszu nie znam ich nazwy, bo ja umiem czyscic uszy wacikami


Do czyszczenia i codziennej pielęgnacji zdrowych uszu nie należy, a właściwie nawet - nie wolno, używać żadnych specjalnych płynów, bo można zniszczyć barierę ochronną ucha i narazić je na infekcje.
napisał/a: sebastianek007 2008-08-03 16:18
mam zapchjane ucho troche mi piszczy w nim co zrobic
napisał/a: mucha_cc2 2008-08-03 22:51
Do Laryngologa zapraszam
napisał/a: niki009 2008-08-03 23:25
Christine ma racje kup acerumen a jesli on nie pomoze to lec do laryngologa. Bron boze nie dlub w uchu wsowka lub niczym innym ostrym. Jak ty wytrzymujesz chodzic z zatkanym uchem 3 tygodnie?!
napisał/a: harry1 2010-09-04 18:13
Najlepszym sposobem na problemy z uszami jest ich świecowanie. Jest to bardzo przyjemny i nieinwazyjny zabieg. Absolutnie nie wolno płukać uszu pod ciśnieniem czy czyścić wacikami/
napisał/a: Krzysztofsc 2010-12-04 15:02
Tak do laryngologa, prywatnego chyba, bo na państwowy to styczeń, licząc od dnia dzisiejszego.
napisał/a: Christine1 2010-12-05 13:06
Mylisz się... Do laryngologa, w ramach NFZ, można się dostać bez kolejki, w przypadku tzw. stanu ostrego (zatkane ucho, ostry ból ucha, zatkany nos, bez możliwości opróżnienie, połączony z bólem głowy itp.). Jeśli lekarz będzie miał czas i ochotę, to przyjmie pacjenta bez zapisu. W innych przypadkach istnieją dyżury laryngologiczne, całodobowe. Gdzie, w jakiej placówce są takie dyżury, można znaleźć w Internecie, tutaj http://www.ostredyzury.pl/index.php