Zaparcie u niemowlęcia

napisał/a: lukrecja2 2008-01-18 17:19
Witam Wszystkich! Opisze krótko swój problem.Jestem świeżo upieczoną mamusią moja córeczka ma 1,5 miesiąca od samego początku miałyśmy problemy z karmieniem najpierw ja nie miałam mleka potem ona nie chciała ssać piersi i tak pozostało do dnia dzisiejszego. Odciągam pokarm i podaję jej z butelki czasami musze dokarmić ją Nanem bo ja poprostu nie mam czym.
Od jakichś dwóch tygodni mała nie wypróżnia się sama tzn pomagam jej poprzez sprawdzanie temperatury.
Muszę nadmienić że mieszkamy w Norwegii a tu do wszystkiego podchodzi sie bardzo naturalnie!Byłam u pielegniarki lecz usłuszałam jedynie że niemowlę może nie robić kupy nawel cały tydzień i to jest OK. Jednak nie uważam żeby too było normalne!!!
Proszę jężeli ktoś może mi wyjaśnić jak to naprawdę jest!!!!Będę bardzo wdzięczna!Pozdrawiam!
napisał/a: Peter 2008-01-19 14:24
Niestety, ale pielęgniarka powiedziała prawdę. Jeśli dziecko do tygodnia nie wypróżni się, to się jeszcze nic nie dzieje. Musi pani uzbroić się w cierpliwość, bo proces przystosowywania się ukł. trawiennego do przyjmowania pokarmu trwa dość długo, nawet do 3 msc i więcej (u niektórych dzieci nawet kolki w wieku 6 msc nie są czymś nadzwyczajnym). Jakoś do tej pory pani sobie z problemem radzi (za pomoca termometru) i bardzo dobrze. I tak trzymać.
napisał/a: altamira2 2008-01-19 23:45
Zgadza sie, moje dziecie tez tak mialo, i jakos to przezylismy. Mozna tez masowac brzuszek dzieciaczka - czasem pomaga "pomasowanie kiszeczek";) poza tym mozna juz zaczac powoli stosowac herbatki dla noworodkow, odradzam slodzone (ale w Norwegii pewnie takich nie ma, skoro sa tacy naturalni;)) i rumiankowe - bo te dla odmiany uczulaja. Bedzie dobrze!:)
napisał/a: lukrecja2 2008-01-20 01:08
bardzo dziękuję za odpowiedzi. Trochę się bałam tego ciągłego mierzenia temperatury że od przedwczoraj zaprzestałam tej procedury teraz jednak wiem że mogę chociaż troszke pomóc mojej córeczce.Dziekuję raz jeszcze.
napisał/a: koteckak 2008-03-03 08:37
Witam ja miałam podobne problemy z moim synkiem,tyle ze na początku okazało sie ze ustąpiły po zmianie mleka na bebiko,tez słyszałam z dziecko może sie nie wypróżniać przez 2 tyg z tym ze moje codziennie sie męczyło żeby zrobić kupę był krzyk, płacz i dopiero po godzinnych męczarniach kupa, stosowałam tez Bobotik,ale tak jak mowie po zmianie mleka było lepiej,niestety teraz ma 2 latka i od roku znowu sie zaczęło ale teraz udamy się do alergologa być może nie toleruje mleka krowiego lub czegoś innego i stad te zatwardzenia zrobimy testy i będzie wiadomo:)P.S ja oprócz masowania dociskałam mu nóżki do brzuszka i przytrzymywałam i tak kilka razy i często to tez pomagało
napisał/a: FILLIPO 2009-06-24 01:39
Witam
Mam podobny problem z córeczką,karmiona jest piersią,ale,że mało przybiera na wadze dokarmiana wieczorami jest mlekiem enfamil premiumm, od urodzenia miała problem z oddaniem stolca,kupkę robiła po paru dniach przy tym przez parę dni się bardzo męczyła.Jak skończyła 2tyg.Pani doktor kazała podawać dikoflor i debridat,ale niestety nic nie dało,termometr nie pomaga,masaże i herbatki plantex też nie pomagają,wcześniej bardzo często brudziła pieluszkę przy gazach,ale obecnie już tego nie robi,maleńka ma7tygodni i bardzo się męczy,pręży,płacze,nie może spać,zaciska piąstki,co chwilę chce ssać pierś i non sto trzeba ją tulić i nosić na rączkach.Pomaga jej czopek glicerynowy ,po 5 dniach męczarni i braku stolca daje jej czopek ,i dziecko robi kupkę, po kupce staje się spokojna i w końcu usypia,jedyne co mnie martwi to fakt,że czopki lub termometr mogą uzależniać i rozleniwić jelita,czy to prawda??Czy są jeszcze inne sposoby żeby pomóc maleństwu??
napisał/a: zuza969 2009-07-12 15:36
mój miesięczny synek też ma ten problem ... nie robi kupki od paru dni strasznie sie męczy płacze... martwie sie bo też używam termometru żeby choć troche zrobił kupke stosuje go w nocy by spokojnie przespał chociasz noc lepij jest wtedy dla mnie bym mogła sie choć troche przespać a on odpocząć od ciągłego zapierania i prób zrobienia kupki ... herbatka którą mi przepisała położna lacido baby nie pomaga ...krople espumisan równiesz ... martwie sie ile może to potrwać ..niechce by moje maleństwo tak cierpiało ... czekam na odpowiedz czy są jakieś leki ktore mogły by rozlużnić nieco kupke...by choć raz dziennie zrobił kupke sam termometr na dłuższą mete nie będe stosować jeszcze maleńki sie rozleniwi i niebędzie już sam robił kupki...dziękuje ..
napisał/a: anulka_32 2009-07-21 17:43
witam ja tez milam taki problem ale oprocz termometru pomogly mi czopki glicerynowe dla dzieci,powodzenia
napisał/a: baka811 2009-10-18 21:21
Witam
Jestem mama 5 tygodniowego smyka który jest karmiony mlekiem Nutramigen .problem polega na jego boleści brzuszkowych a objawiają sie tak że podczas wydalania gazów (bardzo głośnych i smierdzących) które są bardzo częste- strasznie krzyczy dodam że kupke robi codziennie i raczej niema problemu z wypróżnianiem, na początku stosowaliśmy espumisan debridat i sab simplex poniewaz lekarka stwierdziła kolki ale to tylko pogarszało sprawe.bardzo bym prosiła o pomoc bo mój pediatra stwierdził że to z czasem minie i że jego jelitka nie pracują jeszcze tak jak powinny ale to minie.
napisał/a: baka811 2009-10-18 21:22
chciałam jeszcze dodac że równiez smierdzi maluszkowi z ust,czego nie było wcześniej.
gienia3
napisał/a: gienia3 2013-01-30 10:24
Warto podawać dziecku probiotyki na uregulowanie pracy całego układu pokarmowego i przywrócenie właściwej flory bakteryjnej. Zapytaj w aptece o Multilac Baby, jest w postaci proszku, który można rozpuścić w mleku. Wystarczy podawać jedną saszetkę dziennie i wszystko powinno się uregulować.
napisał/a: czikita3 2013-12-15 22:02
Moja córcia miała straszliwe kolki i dawałam jej espumisan a potem odgazowywałam kateterem. W czasie odgazowywania razem z gazami strzelało kupką, może i w tym przypadku by taki sposób pomógł.