zaparcia u 4 latka

napisał/a: misia271 2008-10-28 10:29
prosze o pomoc moj syn 4 letni cierpi od dlugiego czasu na zaparcia,i czasami jak by popuszczal stolec i brudzi bielizne,prubowalam roznych srodkow na uregulowanie,podaje blonnik ale to za bardzo nie pomaga moze na chwile a potem wraca od nowa...
napisał/a: Natalia231 2008-10-28 11:12
nie mogę Ci powiedzieć żebyś się nie martwiła, bo chodzi o twoje dzieciątko, ale w dzisiejszych czasach gdzie spożywamy takie a inne pokarmy, gdzie większość to chemia, konserwanty, mięso (gdzie wszystko hodowane na sterydach) nie trudno o zaparcia. I szczególnie widoczne jest to właśnie u maluchów. w wielu przypadkach nie pomagają nawet środki farmakologiczne np. lactulosum. uwierz mi, że coraz więcej rodziców zajmuje miejsce przed gabinetem lekarskim z tą właśnie dolegliwością. dlatego, polecam Ci to samo. I miej świadomość tego też, że czasem "leczenie" trwa sporo czasu, żeby wyregulować wszystko.

Życzę powodzenia i cierpliwości :) daj znać jak sobie radzicie :)
napisał/a: jessienna 2008-10-28 13:09
A czy odstawiłaś marchew? Mi kiedyś tak poradziła nasza pani doktor. Mały dostawał częściej kisiel i dużo napojów, zaczął jeść więcej jabłek, brał probiotyk i sytuacja się poprawiła w sposób naturalny.
napisał/a: misia271 2008-10-28 16:05
marchew?nie myslałam że może zaszkodzić daje mu często sok z jabłkja i marchwi własnej roboty albo tre na tarce,sprubuje nie dawać moze bedzie lepiej...
napisał/a: Natalia231 2008-10-28 16:22
pierwszy raz słyszę że marchew może wpłynąć na zaparcia, ale może faktycznie to prawda....
napisał/a: jessienna 2008-10-29 00:20
Marchew wpływa na zaparcia . Zdrowe warzywko, ale małe dzieci często mają po niej takie przejścia. Mój mały tak miał, więc nie strzelam, tylko piszę z doświadczenia.Mam nadzieję, że to szybko pomoże. Spróbuj misia i po tygodnu napisz czy coś pomogło:)
życzę powodzenia.

słowo o marchwi...
http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79403,3118272.html
napisał/a: Natalia231 2008-10-29 00:54
nie miałam pojecia, nawet nie przypuszczałam :) przepraszam :)
napisał/a: Peter 2008-10-29 07:55
Z naturalnych rzeczy to sok z kiwi, o ile dziceko zechce pić. Skutecznie rozwalnia.
napisał/a: misia271 2008-10-29 09:23
dziekuje za rady...sprubuje jeszcze tego soku z kiwi...
napisał/a: jessienna 2008-11-04 12:33
Miasia, jeśli tu zaglądasz, to napisz jak tam sytuacja z Twoim synkiem.
Pozdrawiam
napisał/a: misia271 2008-11-04 14:49
zaglądam...nie za bardzo robie mu sok z jabłka sok z kiwi ale to chwilowo,nie moze wyprużnić się do końca robi bobki jak koza,zastanawia mnie czy te zaparcia mogą mieć podłoże alergiczne?
napisał/a: maksandmac 2008-11-04 22:37
Mam dwóch synów alergików i właśnie młodszy reagował zaparciami na nowe pokarmy,które próbowałam wprowadzać do jego diety.To działo się gdy Mały miał ok.roku,ale skłonność do zaparć pozostała.
Uważałabym również z sokami jabłkowymi, jabłka mają sporo błonnika,ale sam sok może mieć działanie zatwardzające,ja dzieciom rozcieńczam z wodą .U nas zawsze się sprawdzają buraczki,winogrona i ....spora dawka ruchu,ale to chyba nie problem u czterolatka;)