zaparcia i duszności po rzuceniu palenia?

napisał/a: ula36955 2012-11-11 13:40
mam niecałe 18 lat. około 1,5 tygodnia temu rzuciłam palenie. paliłam od 14 roku życia, jednak dotarło do mnie, że jest to co najmniej głupie. dziennie paliłam około 3-4 papierosów w tygodniu, w weekendy nawet paczkę dziennie. od 2 dni mam lekko bolesne zaparcie i twardy brzuch, od tygodnia duszności, problemy z zaczerpnięciem głębszego wdechu, czasem nawet kłócie w sercu. pobolewa mnie również niewielki obszar poniżej mostka przy dotykaniu tak, jakbym sie gdzieś uderzyła, co można z pewnością wykluczyć. nigdy nie miałam tego typu objawów. czy może to mieć związek z odstawieniem papierosów? dodam jeszcze, że od 2 miesięcy żyję w ciągłym stresie, moje myśli krążą wokół ciąży, boję się, że mogę w niej być. byłby to 11 tydzień, maniakalnie czytam o objawach i doszukuję się ich w swoim ciele. jednak jak do tej pory sprawdziły sie tylko te zaparcia, twardy brzuch i duszności, miesiączki miałam raczej normalnie, nie wymiotuję. z czym to może być związane? proszę o pomoc!
napisał/a: piotrosiama 2012-11-11 14:09
Stawiam przede wszystkim na stres, który sama sobie zafundowałaś. Wykonaj ten test ciążowy i wyluzujesz.