Zapalenie żółciowe żołądka

napisał/a: Betta 2013-08-05 12:25
Czy w stwierdzonym zapaleniu żółciowym żołądka można zażywać proszek zasadowy ,np. http://www.dolomico.pl/proszek.html , po zażyciu slow-magu mam ściskanie w żołądku , czytałam , że magnez powoduje większe wydzielanie żółci, ale może to zależy od jego rodzaju? . W proszku zasadowym jest w postaci cytrynianu.
napisał/a: aaggaa3 2013-08-05 14:47
witaj, jeśli chodzi o MG to rzeczywiście może pobudzać wydzielanie żółci, co do proszku uważam (ale to moje osobiste zdanie)

że możesz spróbować.

Choruję na to samo co Ty, "piłam" taki proszek z tym że chyba innej firmy i nie zaszkodził.

A jakie leki zażywasz jeśli mogę zapytać?
napisał/a: Betta 2013-08-07 11:52
Z leków brałam Helicid, potem Ultop , nie pomagają, a proszek też mnie nie służy (mam po nim większe kołatania serca).
napisał/a: aaggaa3 2013-08-07 13:02
leki które zapisał mi mój lekarz na refluks żółciowy i spowodowane nim żółciowe zapalenie żołądka ( żołądek był w tragicznym stanie)

1. Leki ipp , ale raczej małe dawki, ja stosowałam lek Emanera 20mg 2x1
2.Zirid - przyspiesza opróżnianie żołądka, pomaga przy nudnościach
3.Ulgastran - wiąże żółć, chroni bł. śluzową zołądka
4.Proursan - zmienia skład kw. żołcowych na mniej drażniące dla bł. śluzowej żołądka 3x1 tabletka
5. krople Iberogast

ja dołączyłam do tego:

olej lniany, oliwa z oliwek łyżka po posiłkach na zmianę, miód manuka (lub zwykły lipowy), wywar z nasion siemienia lnianego lub zaparzone ziarenka z których robi się taki ''glutek'', herbatki z rumianku i pokrzywy ( oczywiście nie wszystko razem)

Duspatalin lub np. Debretin też są w porządku, z tym, że Zirid jest wg. mnie bardziej skuteczny przy tego typu dolegliwościach

Można też stosować małe dawki leków przeciwdepresyjnych
napisał/a: rfusik 2016-03-26 10:05
aaggaa napisal(a):leki które zapisał mi mój lekarz na refluks żółciowy i spowodowane nim żółciowe zapalenie żołądka ( żołądek był w tragicznym stanie)

1. Leki ipp , ale raczej małe dawki, ja stosowałam lek Emanera 20mg 2x1
2.Zirid - przyspiesza opróżnianie żołądka, pomaga przy nudnościach
3.Ulgastran - wiąże żółć, chroni bł. śluzową zołądka
4.Proursan - zmienia skład kw. żołcowych na mniej drażniące dla bł. śluzowej żołądka 3x1 tabletka
5. krople Iberogast

ja dołączyłam do tego:

olej lniany, oliwa z oliwek łyżka po posiłkach na zmianę, miód manuka (lub zwykły lipowy), wywar z nasion siemienia lnianego lub zaparzone ziarenka z których robi się taki ''glutek'', herbatki z rumianku i pokrzywy ( oczywiście nie wszystko razem)

Duspatalin lub np. Debretin też są w porządku, z tym, że Zirid jest wg. mnie bardziej skuteczny przy tego typu dolegliwościach

Można też stosować małe dawki leków przeciwdepresyjnych



Mam pytanie... czy prousan bralas z jedzeniem czy naczczo ? Poprawil sie towj stan zdrowia? ja wlasnie przez to teraz przechodze i jest tragedia ...