zapalenie zoładka-przewlekłe

napisał/a: marzanna1234 2011-07-08 11:05
Chciałam zapytac jak długo trzeba brac leki na przewlekłe zapalenie żołądka..już 1,5 roku biorę i biorę a końca nie widać...cały czas jakby z marszu lekarz przepisuje mi te same a ja biore ......
napisał/a: augustyn888 2011-07-08 19:10
marzanna1234 napisal(a):Chciałam zapytac jak długo trzeba brac leki na przewlekłe zapalenie żołądka..już 1,5 roku biorę i biorę a końca nie widać...cały czas jakby z marszu lekarz przepisuje mi te same a ja biore ......


Czy miała Pani robiony test na Helicobacter pylori?Bo jeżeli ta bakteria jest w Pani przewodzie pokarmowym,to ona powoduje stany zapalne,i wówczas należy przyjmować w czasie kuracji lekowej dwa rodzaje antybiotyków, oraz inhibitory pompy protonowej.Należy też zadbać w czasie leczenia o odpowiednią dietę,wykluczającą potrawy wpływające drażniąco na błonę śluzową żołądka.Należałoby wykluczyć wszelkie ostre i zbyt tłuste posiłki,oczywiście również pod względem ilościowym,jak również unikać picia mocnej kawy i herbaty oraz napojów alkoholowych i gazowanych.Palenie tytoniu też ma istotny wpływ w leczeniu tej,czasami przewlekłej i odnawiającej się choroby.
Potrawy powinny zawierać dużą ilość błonnika.
Pozdrawiam.
napisał/a: marzanna1234 2011-07-09 09:15
Nie mam bakterii ale winowajca jest migrena,która powodowała nadużywanie środka pprzeciwbólowego -cefalgin-bardzo szkodliwego....od 2 lat go nie stosuję ...ale problem pozostał...zapalenie żoładka jest lekkie choć przewlekłe, jest lekko naruszona błona wyścielajaca żołądek w postaci lekkiej nadżerki....nie są to typowe wrzody.Nigdy nie piłam kawy,nie piję alkoholu i od paru miesięcy nie pije gazowanych rzeczy.
napisał/a: augustyn888 2011-07-09 12:18
marzanna1234 napisal(a):Nie mam bakterii ale winowajca jest migrena,która powodowała nadużywanie środka pprzeciwbólowego -cefalgin-bardzo szkodliwego....od 2 lat go nie stosuję ...ale problem pozostał...zapalenie żoładka jest lekkie choć przewlekłe, jest lekko naruszona błona wyścielajaca żołądek w postaci lekkiej nadżerki....nie są to typowe wrzody.Nigdy nie piłam kawy,nie piję alkoholu i od paru miesięcy nie pije gazowanych rzeczy.


No tak,niesteroidowe leki przeciwzapalne i przeciwbólowe to także problem,jednak przy bólach migrenowych trudno obejść się bez leków.Trzeba niestety stosować te leki osłonowe(pantoprazol,omeprazol).Co do tych używek do których się Pani odniosła,to proszę mnie źle nie zrozumieć,nigdy nie mam zamiaru nikogo posądzać o używanie tych napojów czy papierosów,ponieważ to sprawa prywatna każdej osoby.Moja wskazówka to standardowa wypowiedź dotycząca tego problemu,której udzielam każdemu,kto ma problemy z przewodem pokarmowym.Na marginesie tej wypowiedzi spytam,czy próbowała Pani stosować siemię lniane,jako suplementacje do leczenia zapalenia żołądka?Trzeba przygotować odpowiedni wywar do picia,w internecie jest wiele wskazówek jak to zrobić.Siemię lniane można zakupić w każdym większym supermarkecie,po dość niskiej cenie.
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.
napisał/a: marzanna1234 2011-07-09 17:06
Dziękuję za przypomnienie, kupiłam kiedyś siemię lniane w postaci proszku i zapomniałam...leży sobie i czeka ....zacznę stosowac dodatkowo ...dodajac do jogurtu,mleka itd....pozdrawiam.
napisał/a: barthez1 2011-07-14 16:55
Z tego co się orientuję to jest niektórzy stosują olej lniany zamiast naparu. Można by także do diety wprowadzić miód, co prawda przy problemach z układem pokarmowym wiele osób sięga po nowozelandzki miód ale może Pani równie dobrze wypróbować jeden z naszych miodów. Napój z miodu i cytryny pić między posiłkami.
napisał/a: augustyn888 2011-07-15 00:15
Z miodem przy chorobach przewodu pokarmowego lepiej nie eksperymentować.Jeżeli już,to z naszych rodzimych zasobów, w chorobach przewodu pokarmowego,poleca się zazwyczaj miód akacjowy.
Pozdrawiam.
napisał/a: barthez1 2011-07-19 19:14
Czy stosowanie naturalnego produktu jest eksperymentem? Wspomniałem o manuce ze względu na jego właściwości i fakt, że stosowany jest przy chorobie wrzodowej. Akacjowy? Ja dodałbym jeszcze nektarowo-spadziowy ze względu na jego silniejsze właściwości antybakteryjne.
zibi a coś z zielsk, co byś polecił?
napisał/a: augustyn888 2011-07-19 22:18
Produkt naturalny,to bardzo szerokie pojęcie i nie zawsze oznaczające dobre.Niekiedy wręcz szkodliwe lub nawet trujące.