Zapalenie żołądka/helicobacter pylori/problemy z trzustką

napisał/a: gleuq 2016-11-19 21:11
Witajcie!
Mam na imie Artur i mam 21 lat, waga 87,2kg. Jakieś 7 dni temu skończyłem antybiotyki na helicobacter pylori. Po antybiotyku brałem 2x mezopral (rano/wieczór) oraz 3x zirid. Od od dwóch dni mój stolec zmienił kolor na żółty.. Wyczytałem, ze mogą to być problemy z trzustką. Tracę apetyt (jem bo musze), całe dnie bywają dla mnie ociezale (chce coś zrobić ale czuję się jakby bez sil), czasami zerwie mnie mocniej w okolicach żołądka, po posiłku mam czasami wrażenie jakbym miał zwymiotowac, mam lekki stan podgoraczkowy (~37,5*C). Miałem wczoraj badanie krwi na trzustkę, mocz i bilirubine.
Wyniki: (w nawiasie normy)

-AMYLAZA 100.0 Ul/l (0.000-86.00)
-BILIRUBINA CAŁKOWITA 2.19 mg/dl (0.200-1.200)
-ALAT 47.1 Ul/l (0.000-42.00)
-ASPAT 40.2 Ul/l (0.000-37.00)

Udałem się do lekarza, zmienił mi:

-MESOPRAL 40mg na CONTROLOC 40mg (2 x 1)
-KREON 25000 (3 x 1)
-ENTEROL 250mg (2 x 1 przez 5 dni, 1 x 1 przez następne 10 dni)
-ZIRID (3 x 1)

Przy tych wynikach i lekach jest możliwość wyleczenia trzustki czy będę już musiał ciągle brać jakieś leki na trzustkę? Na co te wyniki mogą wskazywać? Czy możliwe, ze antybiotyki na Helicobacter Pylori wpłynęły tymczasowo na trzustke oraz wątrobę i z czasem to się unormuje? Jestem aktualnienie na diecie skierowanej w stronę trzustki oraz pije dużo wody. Jeżeli będą potrzebne jakieś dodatkowe wyniki aby to ocenić to wstawię w odpowiedzi. Proszę o pomoc, już mam tego dosyć..Pozdrawiam
napisał/a: net_usert 2018-12-20 11:10
Cześć. Co tam u Ciebie kolego? Ja znosiłem eradykacje ( 10dni - 2 na dobe 500mg metronidazol i 2 x dziennie 1g amoksycylina; IPP nie brałem bo nie toleruje tzn. robie sie mega oslabiony a kiedys bylo innaczej po IPP) dobrze ale ostatniego dnia wziołem metronidazol 500mg 3x dziennie ... no i jak już odstailem leki to zamiast czuć się lepiej to gorzej się czuje. oslabienie sennosc, mulenie od zołądka, słaby apetyt zamiast lepszy.... coś mnie też gniecie pod lewy mżebrem, nie wiem czy to nie jest polekkowe zapalenie trzustki. nie robiłem badan. wiem ze po metronidazolu sie moze zrobic zapalenie trzustki i ma niby samoistnie ustapic bez leczenia.... boje się... nie mam gorączki i objawów ostrego zapalenia, ale to mulenie/mdłości i osłabienie....