Zapalenie zęba?

napisał/a: wikam2 2009-09-22 20:49
Witam :)
Na początek opiszę może swoją sytuację ....
Otóż w piątek zaczął mnie boleć ząb w którym jest mała dziurka (siódemka). Ponieważ tego dnia nie było mojego dentysty byłam zmuszona udać się w inne miejsce. Tak też zrobiłam. Pani stomatolog po oględzinach stwierdziła, że to ząb do kanałowego....Cóż miałam zrobić...zgodziłam się. Zaaplikowała mi zastrzyk i odczekałyśmy chwile. Zastrzyk nie pomógł więc dodała jeszcze jeden a potem kolejny :/. Po 3 zastrzykach nie czułam twarzy :D a ząb bolał dalej.....Dentystyka się wkurzyła i kazała opuścić mi gabinet :)
Pojechałam zatem w inne miejsce. Nastepna pani stomatolog nie mogła zrobić zdjęcia ( ponieważ było niby zapóźno a gabinet z maszyną do przeswietleń był zamknięty ) i stwierdziła, że owtieramy zab i czyścimy kanały pomimo, iż znieczulenie nie działa.
Absolutnie się na to nie zgodziłam!!! Chyba bym tam z bólu umarła.....Więc dała mi antybiotyk i powiedziała, że znieczulenie nie działa gdyz jest stan zapalny. Do dzisiaj okropnie boli mnie dziąsło po zastrzykach no i do tego ząb. Ból nie jest taki jak przed wizyta. Owszem "czuć " tego zęba ale głównie boli tylko przy nacisku i jest jakby wiekszy.... I własnie w związku z tym mam pytanie.
Co teraz? Mogę iść do mojego stomatologa ale on przed leczeniem też da mi zastrzyk. I teraz ten zastrzyk zadziała czy nie? Czy antybiotyk (Amotaks) wyleczył zapalenie skoro dalej boli? Co mam zrobić aby zastrzyk zadziałał????? A leczyć zęba kanałowo bez znieczulenia nie będę.....:( Na dzień dzisiajszy nawet zastrzyku się boję bo tak strasznie mam pokłute dziąsła....
Powtarzam się...ale powiedzcie co mam zrobić żeby leczenie nie bolał?
napisał/a: Dorota851 2009-09-23 13:52
przede wszystkim powinno sie zorbic zdjęcie , lekarz powinien sprawdzić który ząb reaguje na tzw opuk łatwo sprawdzic to w domu za pomocą łyżeczki ale tylna częścia popukać w zęby by wiedzieć który jest inny i który boli po drugie jesli jest stan zapalny miazgi stomatolog powinien zatruć zęba i odczekac tydzien a leczenie kanałowe jest potem bezbolesne więc znieczulenie niepotrzebne , radziłabym zorbic zdjęcie i sprawdzic czy nie ma gdzieś zmiany okołowierzchołkowej
napisał/a: wikam2 2009-09-23 17:54
Witaj Dorotko :)
Byłam dzisiaj u mojego dentysty bo w nocy zebrała się ropa. Namówił mnie na otwarcie zęba...bałam się bo bez znieczulenia ale jest to dobry fachowiec więc "zaryzykowałam" :) Powiercił, powiercił i powiedział, że teraz poczuję ulgę. Tak też się stało. Ropa zeszła a ząb już prawie nie boli. Powiedział, że bolał bo było w nim zbyt duże ciśnienie ...chyba :D Teraz mam iść w poniedziałek. Powiedział, że otworzymy ząb troszkę głębiej a na następnej wizycie kiedy nie będzie ropy i nie będzie bolał zrobi znieczulenie i wtedy zajmiemy się kanałami. Mówił też, że dzisiaj nie może zatruć zęba ponieważ ropa nie będzie miała ujścia gdyż go "zaklei" Powiedział, że ząb ma "pooddychać" a trucizna jak już nie będzie mnie boleć. Zresztą on wie, że nie dałabym tam nic wpychac jak mam ropę bo się boję :) A Ty co o tym sądzisz Dorotko? Myślisz, że dobrze postepuje?
napisał/a: Dorota851 2009-09-23 18:36
Witaj wikam

jak najbardziej w 100% popieram decyzje dentysty , gdyby Ci to zakleił to ból byłby wtedy nie do zniesienia. Czyli jednak jest zmiana i faktycznie trzeba przeleczyc kanały , prosze cie zauważ tylko po wypełnieniu kanałów by wysłał cie na zdjecie rtg i sprawdz czy kanały są w 100% wypełnione do konca i szczelnie by nie było potem jakiś problemów , a chodzi o to byś miała spokój do końca życia.

Pozdrawiam
napisał/a: wikam2 2009-09-23 19:01
Tak, tak Dorotka z tymi kanałami masz rację. Kiedyś inny dentysta nie wypełnił do końca i skończyło się to u mnie wyrwanym zębem.
Ciesze się, że masz podobne zdanie . To znaczy, że się wyliżę :)
napisał/a: Dorota851 2009-09-23 20:18
myślę że tak ;) pozdrawiam