zapalenie zatoki klinowej?jakie leczenie

napisał/a: dolores81 2014-08-19 19:57
Witam!
Mam pytanie. Od jakoś pół roku ciągle choruję, to na ostre zapalenie gardła, to na anginę, za każdym razem brałam antybiotyki, po tygodniu od zakończenia antybiotykoterapii choroby powracały, teraz od paru dni jest lepiej. Ostatnie objawy miałam w lipcu 10tego zaczęło mnie boleć gardło i tak przez 15 dni później 5 dni bolała mnie głowa, nie miałam gorączki więc nie szłam do lekarza, bo znów dostałabym antybiotyki. Aktualnie leczę się u laryngologa, który zrobił mi posiew- wyszedł ok. Z tomografii komputerowej wyszło, że mam masywnie pogrubioną błonę śluzową zatoki klinowej z całkowitym brakiem powietrzności w prawej zatoce oraz niewielką torbiel w zatoce szczękowej. Lekarz stwierdził zapalenie zatoki klinowej a w ramach leczenia zaleca kupowanie za każdym razem innego aerozola do nosa. Stąd moje pytanie. Czy takie leczenie jest wystarczające? Bo sam stwierdził, ze nawet jakby trzeba było to operować to tutaj i tak nikt tego się nie podejmie, że najbliżej w Poznaniu.
napisał/a: radek07 2014-08-19 20:19
Pracujesz? Jaką pracę wykonujesz?
Masz na coś alergię?
Zmieniłaś miejsce zamieszkania?
Czy twój nos się zatyka?
Jak duża jest ta torbiel w zatoce szczękowej?
Kto przepisywał antybiotyki; internista?
Kto oprócz laryngologa widział wynik tomografii? Widział ten wynik jakiś internista?
napisał/a: dolores81 2014-08-19 20:24
pracuję w biurze, mam alergię między innymi na pyłki, miejsca nie zmieniałam, nos zatyka się dzisiaj rano miałam zapchany, ale później było już lepiej, toriel jest niewielka- tak było napisane na wynikach, antybiotyki zapisywał mi lekarz rodzinny, nie jeden bo byłam u wielu, przy tylu chorobach nie miało dla mnie znaczenia kto mnie zbada, wynik tomografii widział laryngolog, rtg -lekarz rodzinny, a beznadziejny opis laryngolog- zdjęcia nie widział, bo było na płycie a on nie miał jak go odtworzyć
napisał/a: radek07 2014-08-19 20:34
Mogłabyś mi przesłać całą tomografię i/lub opis tomografii?
napisał/a: dolores81 2014-08-19 20:39
tomografię mam na płycie ( nie wiem jak to przesłać), nie mam zdjęcia, a opisu nie dostałam to co zapamiętałam to napisałam wcześniej: masywnie pogrubiona błona śluzowa zatoki klinowej z całkowitym brakiem powietrzności w prawej zatoce oraz niewielka torbiel w zatoce szczękowej prawej.
napisał/a: radek07 2014-08-19 20:48
Wiesz jak się wrzuca pliki na serwer?
napisał/a: dolores81 2014-08-19 20:53
nie
napisał/a: radek07 2014-08-19 21:08
http://przeklej.org/ - to jest link do strony na którą możesz wrzucić folder z tomografią (trzeba skopiować całą zawartość płyty do folderu); jest tam mniej więcej pokazane jak to zrobić; jeśli Ci się uda wrzucić to fajnie.
napisał/a: dolores81 2014-08-19 21:16
wysłałam Ci wiadomość prywatną
napisał/a: radek07 2014-08-19 21:28
Spróbuj skopiować całą zawartość płyty do jednego folderu.
napisał/a: radek07 2014-08-19 22:03
Miałaś robiony wymaz z nosa czy gardła?
napisał/a: dolores81 2014-08-19 23:02
tak miałam - wymaz z gardła i z wymazu wszystko wyszło ok, coś tam było napisane, ze to co się wyhodowało jest zawartością fizjologiczną czy coś takiego. Lekarz powiedział, ze nic nie wyszło z wymazu, żeby było coś nie tak.