Zapalenie zatok

napisał/a: Laurana27 2014-04-09 18:18
Witam serdecznie.Od bardzo dawna mam problemy z zatokami.szczegolnie z prawa strona.Nie czuje zapachow i mam calkowicie zatkany nos.Dostawalam od lekarzy antybiotyki,pomagalo ale tylko na chwile.Dzis w nocy mialam goraczke i nie moglam normalnie oddychac przez nos,mam wrazenie jakbym w gardle miala sluz.Dzwonilam do lekarza ale nawet mnie nie przyjal,powiedzial zebym brala leki przeciwbolowe i zapisala sie na wizyte do lekarza ( mieszkam w UK,dzwonilam na on call doctor ) a nie dzwonic na on call doctor :( poszlam do apteki,wyjasnilam wszystko ( na szczescie farmaceuta jest polak ) i dostalam DECONGESTANT WITH PAIN RELIEF ( paracetamol,Pseudoephedrine Hydrochloride ),farmaceuta mi wyjasnil ze z tego co mowie to zapalenie zatok i ten lek moze mi pomoc ale tylko na chwilke bo to mi samo nie minie,najprawdopodobniej bede miala zabieg czyszczenia zatok bo bardzo czesto mam z tym problem.Chcialabym sie dowiedziec jak to wyglada z punktu widzenia polskich lekarzy? zarejestrowalam sie do mojego lekarza prowadzacego juz jakis miesiac temu wlasnie ze wzgledu na zatoki ale spotkanie mam dopiero w poniedzialek 14 kwietnia.Bardzo sie boje ze kolejny raz zlekcewaza problem :( nie mam pojecia co o tym myslec,zaczelam szukac informacji w internecie i wszystko wskazuje na to ze to zapalenie pytanie tylko co dalej.z gory dziekuje za jakakolwiek odpowiedz.
napisał/a: radek07 2014-04-09 18:37
Jak długo trwa problem? Wypisz wszystkie objawy odnośnie zatok i jamy nosowej. Ilu lekarzy widziałaś do tej pory? Robiłaś tomografie komputerową?
napisał/a: Laurana27 2014-04-09 19:17
nie mialam mozliwosci robienia tomografii.Ilu lekarzy ? hmm prawde mowiac kilku bo co chwilka trafialam na tych samych ale to sa lekarze GP nikt mnie nigdzie nie skierowal,mam nadzieje ze moj lekarz zaleci jakies badania w koncu. jakie objawy ? Bol glowy przy pochylaniu najbardziej,zatkana prawa strona twarzy ( lekarz pierwszego kontaktu stwierdzil ze prawa strona mialam spuchnieta juz jakis czas temu),problemy z oddychaniem przez nos,w zasadzie nie czuje nic,mialam rozne spraye do nosa ale nic mi nie pomoglo,antybiotyk pomogl mi tylko na ok miesiac i pozniej znowu to samo.Mecze sie z zatokami juz ok rok ale tak od 2 miesiecy mam ciagle niedrozne,dzis w nocy goraczka i do tego sluz :( czasem jak bardzo mnie boli to odczuwam pulsowanie przy oku.
napisał/a: radek07 2014-04-09 19:25
W jakim mieście mieszkasz? Dawno przyjechałaś do UK? Czy problem z zatokami i jamą nosową zaczął się po przyjeździe?
napisał/a: Laurana27 2014-04-09 19:34
Mieszkam w Thetford juz od 8 lat,tak problem z zatokami pojawil sie po przyjezdzie do Uk
napisał/a: radek07 2014-04-09 19:43
Spróbuj dostać się do GP, powiedz aby skierował Cię do laryngologa. Idąc do laryngologa zapytaj o tomografię; na niej będzie widoczne dokładnie co się tam dzieje.
napisał/a: Laurana27 2014-04-09 19:47
Mam ustawiona wizyte na poniedzialek u GP i mam ogromna nadzieje ze skieruje mnie dalej.dziekuje za pomoc