Zapalenie zatok...?

napisał/a: Lydia 2013-12-27 01:04
Witam, już od wakacji borykam się z różnymi przeziębieniami, zapaleniami gardła, kaszlem z wydzieliną ropną itd. Wszystko to wyleczyłam (ostatecznie antybiotykiem 3-dniowym, ale nie pamiętam nazwy), po czym po jakimś niedługim czasie zauważyłam u siebie okropny katar ropny, wydzielina jest gęsta, zalegająca, bardzo ciężko ją wydmuchać. Po 2 tygodniach takich objawów poszłam w końcu do lekarza, który stwierdził, że mam ropne zapalnie gardła (chociaż gardło nie bolało mnie ani trochę ani nie miałam z jego strony żadnych objawów i fakt że przyszłam tylko z nosem też nie został wzięty po uwagę w ogóle) i dostałam na 5 dni Zinnat 500mg po dwie tabletki dziennie. Nie pomógł mi absolutnie ani trochę, tylko zaczęłam czuć się o wiele gorzej, doszło do tego okropne zmęczenie, ciągle chciało mi się spać, czułam się osłabiona, zatoki mnie rwały, czułam, że moja twarz jest po prostu "ciężka", do tego zaniknął mi kompletnie węch. Nie to, że zaczęłam czuć słabiej - po prostu przestałam czuć w ogóle. Sama kupiłam sobie krople Sulfarinol i wciąż je biorę, bo ciągle zatyka mi się nos i uszy i nie mogę oddychać. Zinnat skończyłam w piątek, w międzyczasie poleciałam do Irlandii do mamy, gdzie aktualnie się znajduję. W poniedziałek poszłam z nią do polskiego lekarza, który przepisał mi Clavamel Forte, 3 tabletki dziennie, do tego spray Nasobec 2 razy dziennie 2 psiknięcia i Sudafed 2 razy dziennie jedna tabletka. Clavamel dostałam na 7 dni, ale miałam wrócić jutro po receptę na kolejne 3 dni, jeśli zacznie pomagać. Problem w tym, że ja nie wiem czy on pomaga. Momentami czuję już zapachy, ale słabiej i głównie z bliska. No i nie zawsze, bo jak mam zatkany nos tak fest, to nie czuję. Dalej mam ropną wydzielinę i nie mogę się jej pozbyć, tylko rano trochę mi schodzi, a potem to już jedynie się zatyka. Rano też mam kaszel z taką wydzieliną, podejrzewam, że mi spływa w nocy z nosa po prostu tam, bo ogólnie mi ciągle spływa do gardła. Przedwczoraj zaczęło mnie też od czasu do czasu pobolewać lewe ucho (w tym czasie kiedy boli, boli również lewa zatoka, więc nie wiem czy to promieniuje czy jak) i zaczęłam je zakrapiać jakimś Ototalginem, który znalazłam u mamy w apteczce. Nie mam pojęcia co robić. W sobotę wracam do Polski, ale do lekarza tam dopiero po Nowym Roku się mogę wybrać... No właśnie i tu też jest problem, bo w Sylwestra na pewno trochę sobie wypiję i nie wiem czy jest sens brać ten antybiotyk i tylko obciążać wątrobę niepotrzebnie czy on rzeczywiście mi coś pomaga. Podejrzewam, że i tak będę musiała iść w Polsce do laryngologa, tak też uważa moja mama. Macie jakieś pomysły? Dodam, że przez trzy dni robiłam też dwa razy dziennie inhalacje z kopru włoskiego, ale po nich mi się bardziej zatykał ten nos. ;/ Nie wiem co robić, nie chcę się truć bez sensu antybiotykami, bo one mnie bardzo osłabiają, mam skłonności do grzybic wszystkiego dosłownie jak biorę antybiotyki, no i jestem senna... I mam już tych zapchanych zatok, które czuję cały czas, że aż mi się wyć chce, tak bym chciała sobie odetchnąć normalnie! Pomocy. ;c
napisał/a: radek07 2013-12-27 12:38
Czyli rozumiem, że na dzień dzisiejszy jesteś w Irlandii, tak? Czy widziałaś tam tabletki o nazwie Beechams, jeśli tak to je kup, weź około 4 na raz, zobacz czy po około 3 dniach będzie różnica. Pij ciepłe napoje, rób gorące kąpiele, spróbuj płukać nos ciepłą przegotowaną wodą. Jeśli nie zauważysz różnicy to znaczy, że to coś bardziej poważniejszego. Jakie objawy u ciebie występują na dzień dzisiejszy?
napisał/a: Lydia 2013-12-27 17:18
Tak, jestem w Irlandii, nie widziałam tych tabletek, a byłam już w aptece i odebrałam też receptę na te resztę antybiotyku, mama mi już tu nic nie kupi. Jutro lecę do Polski, jest tam jakiś odpowiednik tych tabletek? I co to w ogóle za tabletki. Objawy na dzień dzisiejszy to ropna wydzielina, której nie mogę się pozbyć, "ciężkość", rozpieranie zatok tych nad szczęką, spływanie ropy do gardła, częste zatykanie się nosa i uszu, zmęczenie...
napisał/a: radek07 2013-12-27 21:48
Odpowiednika chyba raczej nie ma; to są tabletki na przeziębienie, ale z tego co pamiętam to zatoki i nos potrafią przeczyścić. Czy robiłaś testy alergiczne i wymazy na posiadanie bakterii? Kiedy zamierzasz iść do lekarza? Jeśli pójdziesz to zapytaj o testy, wymaz i o tomografie komputerową.
napisał/a: Lydia 2013-12-27 22:33
Nie, nie robiłam żadnych badań. Do lekarza najwcześniej 2-3 stycznia. Ale jak chodzi o alergię, to od dawna mam skierowanie do alergologa, bo mam od kilku lat nieżyt nosa, a prześwietlenia zatok (jakieś pół roku temu) nic nie wykazywały, tylko jakoś zawsze zapominałam się wybrać. Ten nieżyt nosa nie przeszkadzał mi aż tak, bo nie był jakiś mega mocny, ot delikatny katar z przezroczystą wydzieliną, od dawna miałam nieco słabszy węch, ale nigdy w takim stopniu jak teraz i nigdy nie miałam aż tak zapchanego nosa. No i ta ropa.
napisał/a: kasia971 2013-12-28 12:07
1. Na oczyszczenie zatok można kupić SInulan lub Sinupret (tabletki ziołowe upłynniające wydzielinę).
2. Można zrobić wymaz z nosa, żeby nie brać na ślepo antybiotyków, tylko ewentualnie zastosować antybiotyk celowany. Ewentualnie też wymaz z nosa na posiew mykologiczny (na grzyby). Można zrobić prywatnie, nie potrzeba skierowania od lekarza.
3. RTG zatok jest badaniem przestarzałym, które często noc nie wykazuje. Lepiej zrobić tomografię komputerową zatok (potrzebne skierowanie od lekarza).
napisał/a: Lydia 2013-12-28 22:52
Dostałam własnie dziwnej wysypki na ramieniu - takie okropne czerwone plamy, jestem przerażona, że to reakcja alergiczna na antybiotyk. Nie wiem co mam robić, bo właśnie powinnam wziąć antybiotyk. Proszę o bardzo szybką odpowiedź! :(
napisał/a: Lydia 2013-12-29 00:34
Poszłam z tym na pogotowie, dostałam jakiś zastrzyk w tyłek, lekarz mi przepisał Zyrtec i nowy antybiotyk - Dolacin C. Nie wiem czy go w ogóle kupować... Trzeci antybiotyk? Generalnie widzę trzy opcje - 1. Biorę dalej ten Clavamel (ale mogę dostać większego uczulenia...), 2. Biorę Dolacin C. 3. Odstawiam wszystko i 2. stycznia idę po skierowanie do laryngologa zamiast szukać czegoś po omacku, ale boję się, że wtedy nasilą się te zatoki w międzyczasie. Poradźcie. ;(
napisał/a: ~Anonymous 2013-12-29 09:28
Moim zdaniem powinnaś odstawić antybiotyk po którym masz uczulenie. Zapisać nazwę i zachować na przyszłość. Dalacin + Zyrtec + sól morska w sprayu do nosa. W ropnym stanie zapalnym zatok nie robimy gorących inhalacji. Ciepło wzmaga rozmnażanie się bakterii. Wspomagać się można Sinupretem czy też wiele tańszym Zatoxinem. Pozdrawiam.
napisał/a: Lydia 2013-12-30 23:55
Nie posłuchałam Cię i nie kupiłam kolejnego antybiotyku. Poszłam dzisiaj do rodzinnego lekarza. Lekarka powiedziała, że mam już nie brać antybiotyków, kazała mi brać ibuprom zatoki, sinupret i acc, dała skierowanie do laryngologa i powiedziała, że wydzielina nie jest ropna jeśli ma żółty kolor, ropna byłaby zielona. Niestety u laryngologa wizytę mam dopiero 7.01. Martwi mnie, że znowu nie czuję w ogóle zapachów. ;( Da się coś na to poradzić?
napisał/a: radek07 2013-12-31 10:32
Próbowałaś płukania jamy nosowej?
napisał/a: Lydia 2014-01-01 20:11
radek07 napisal(a):Próbowałaś płukania jamy nosowej?



Tak. :