Zapalenie zatok + angina

napisał/a: lisekpk 2014-04-19 12:31
Witam,

zaczęło się od kataru, przeszło przez gardło do oskrzeli. Już 8 dni męczę się z gęstą wydzieliną z zatok, tak gęstą, że nie sposób
się jej pozbyć ani w jedną ani w drugą stronę. Ściekająca wydzielina zawaliła mi gardło, które na dzień dzisiejszy jest sinokrwiste z powiększonymi migdałami w których strukturze widać małe białe ropne ogniska. Od 2 dni zaczął się kaszel, początkowo suchy + chrypka, dziś już często kaszlę i do tego czasami odkrztusza mi się z oskrzeli. Gardło boli mnie już wystarczająco długo, że nie mogę już tego znieść.
Brałem Sinulan Forte oraz Acc (żeby rozrzedzić tą gęstą wydzielinę) w dzień, na noc Ibuprofen i pseudoefedrynę, ew. paracetamol przeciwzapalnie. I szczerze przez 8 dni zero poprawy a czuje się coraz gorzej.
Chciałem uniknąć antybiotyku bo ostatnio brałem Amoksiklav chyba z 3x pod rząd przy anginach, ostatni raz chyba w styczniu.

Co mam zrobić? Już lekarza nigdzie nie złapię, bo wyjechałem na wieś na święta, pozostaje mi apteka, z dostępem do antybiotyków raczej nie byłoby problemów. Czy mam wziąć jakiś antybiotyk? Jak tak to jaki będzie skuteczny? I w miarę delikatny..

Pozdrawiam!
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-19 18:20
Jeśli po tylu dniach nie ma poprawy to powinien Pan wziąć antybiotyk. Jak jest możliwość zakupienia w aptece to proszę się poradzić farmaceuty. Pozdrawiam.