Zapalenie uszu - augmentin i konsekwencje

napisał/a: jasinskie 2012-01-04 16:48
Witam serdecznie.
1 stycznia, w noc sylwestrową nabawiłem się zapalenia ucha - ból był niemiłosierny więc pojechałem na nocny dyżur do przychodni, przepisali mi antybiotyk (Augmentin) oraz zalecili brać do tego ibuprom max, aby zwalczyć po krótce ból.
Wszystko było w porządku, brałem przez 3 dni antybiotyk, dwa razy dziennie. Wczoraj wieczorem jednak zauważyłem, że na lewym łokciu zaczęła mi się pojawiać jakaś wysypka, małe krosteczki, swędzące. Dzisiaj rano obudziłem się z opuchniętą ręką (lewą i prawą) do tego stopnia, ze ledwo moge zginać palce, oraz czuje, że zaczynają mi puchnąć nogi. Przerwałem rano kuracje, nie wziałem porannej dawki, ponieważ uznałem, że na 99% jest to wina antybiotyku, prawdopodobnie moge miec uczulenie na jeden ze składników augmentinu. Moje pytanie jest takie - co w związku z tą opuchlizną? czy to jest chwilowe, ile może ona trwać, oraz czy spokojnie moge odstawić ten antybiotyk? Dodam, że dalej słyszę pisk w uchu oraz mam uczucie zatkanego ucha. Co z tym można zrobić?
napisał/a: Ulcia_ 2012-01-04 20:07
Radzę nie stosować tego antybiotyku - to, co opisujesz najprawdopodobniej jest reakcją alergiczną (sama miałam podobną - skończyło się kilkugodzinną wizytą na SORze i wizytami w przychodni na zastrzykach odczulających :|). Idź do lekarza rodzinnego i opisz sytuację - mam nadzieję, że jest na tyle dobry, że poleci Ci jakiś inny lek lub wypisze skierowanie do specjalisty, który wypisze coś innego. Zapalenie ucha to nic fajnego - właśnie to przeżywam kolejny raz :| Powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia :)