Zapalenie układu moczowego po stosunku

napisał/a: rembrandt88 2015-08-24 18:38
Witam,

Miałem 10 dni temu seks przygodny z prostytutką. Seks klasyczny był w zabezpieczeniu, jedynie seks francuski bez (czynny i bierny) Po 3 dniach pojawiło mi się zaczerwienienie pod napletkiem, a po 5 dniach zacząłem odczuwać ból w cewce moczowej i gruczołu krokowego. Byłem u jednego urologa w czasie kiedy było zaczerwienienie, ale nie pojawiły się jeszcze te bóle, przepisał mi Pimafucort, który pomaga. Po pojawieniu się bólu byłem u innego urologa, przepisał mi Xyvelam na 2 tygodnie, który zawiera lewoflaksycynę. Stosuję ją już 3 dzień, w międzyczasie doszedł ból prawej chyba pachwiny oraz tylnej części uda prawej nogi, za to ból cewki trochę zmalał, ale ciągle odczuwam delikatny ból gruczołu krokowego. Zrobiłem posiew moczu bezpośrednio przed rozpoczęciem kuracji antybiotykiem i wynik wyszedł negatywny. Temperaturę mierzyłem sobie wczoraj i było 37.6, dzisiaj mierzyłem i już jest w normie. Czy mogę w jakiś sposób sam sprawdzić sobie węzły chłonne? Ja osobiście jak dotykam w miejscu pachwiny to nie wydaje mi się, żeby coś było nie tak. Pytanie czy wszystko idzie w dobrym kierunku, czy może powinienem jeszcze pójść na kontrolę? Powinienem zrobić sobie jakieś badania dodatkowe? Kiedy będę mógł znów uprawiać seks oczywiście z zabezpieczeniem?

Ogólnie nigdy więcej takiego przygodnego seksu, bo stresuje się potwornie.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-08-24 19:48
Zasadniczo lek masz dobry. Tutaj chyba trzeba trochę poczekać aż on zacznie działaś.
napisał/a: rembrandt88 2015-09-06 23:26
Zdaje status, kuracja skończona 2 dni temu. Objawy bólu cewki i gruczołu krokowego zaczęły mijać mniej więcej w połowie kuracji. Miałem z 2-3 razy biegunkę i lekką nerwicę.

Po odstawieniu maści Pimafucort jeszcze przez 1-2 dni skóra na napletku była trochę czerwona, ale nie wiem czy to nie efekt odstawienia sterydu, później już było ok. Poza jedną małą czerwoną plamką w rowku zażołędnym, ale już jej praktycznie nie ma. Byłem z tym z resztą u lekarza rodzinnego, dermatologa/wenerologa i nic nie stwierdzono.

Jedynie w dalszym ciągu odczuwam lekkie pobolewanie pachwin. Sprawdzano mi węzły chłonne pachwinowe, lewe delikatnie powiększone, prawe trochę bardziej. Urolog na zakończenie kuracji stwierdził, że węzły pachwinowe mogą zostać jeszcze pobolewające powiększone nawet do miesiąca czasu.

W sumie jedynie zaraz po zakończeniu kuracji zaniepokoiłem się tym, że po masturbacji, a konkretnie wytrysku zaczęła mnie piec w środku cewka moczowa, czy to możliwe, że po prostu jeszcze nie do końca jest zagojona i stąd resztki spermy spowodowały pieczenie? Po oddaniu moczu pieczenie zaczęło przechodzić, rozumiem to tak że mocz przeczyścił mi cewkę moczową, dlatego pieczenie ustąpiło.
napisał/a: Amadeusz10 2015-09-19 20:00
Zasadniczo lek był dobry, ale z leczeniem prostaty zawsze są problemy. Z konieczności stosuje się nie te najsilniejsze antybiotyki, lecz te najlepiej penetrujące. Obrzęknięty gruczoł krokowy można porównać do choćby palca, który zaciśniemy silnie gumą w miejscu obrączki. Robi się zimny i zaczerwieniony bo nie dociera do niego krew. Również leki nie docierają dobrze. Często dla stosuje się czopki w tej sytuacji lub ogrzewanie gruczołu przez odbyt i masaż.
Skoro ten lek ci nie pomógł, to może to być jakaś bakteria wewnątrzkomórkowa. Ogólne testy moczu ich nie wykryją. Trzeba zrobić sobie testy w kierunku Chlamydii trachomatis, Mycoplasmy i Ureaplasmy. Najlepsze są wymazy z cewki, ale badanie jest niezbyt przyjemne.
Wygląda na to, że coś jeszcze zostało w gruczole krokowym, jakaś bakteria, a może nawet w jądrach. Jak po wytrysku dostają się do cewki moczowej to ją infekują i tworzy się tam stan zapalny. Mocz ma z reguły odczyn kwaśny, który działa bakteriobójczo, więc zabija bakterie w cewce. Może zacznij przyjmować więcej witaminy C. Również dla wzmocnienia po antybiotykoterapii.
Z reguły jest tak, że zaraz po wykryciu infekcji należy jak najszybciej przystąpić do leczenia. Gdy to zlekceważymy i stan zapalny ostry przejdzie w stan przewlekły, wyleczenie gruczołu krokowego często staje się już niemożliwe.